Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Chorzowie

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Chorzowie – tani wynajem samochodów

Wypożyczanie samochodów to coraz częstsza praktyka wśród Polaków. Bez wątpienia możliwość swobodnego przemieszczania się po dowolnym mieście to duża zaleta. Wynajmując auto, na miejsce można dojechać pociągiem lub autobusem, co pozwala uniknąć dodatkowego zmęczenia przebytą trasą. Jedną z wypożyczalni, która funkcjonuje na terenie Chorzowa, jest Carfree. Dzięki niej możemy odebrać samochód w dowolnym miejscu. Firma umożliwia swoim klientom zgłoszenie innej lokalizacji odbioru oraz zwrotu auta, ale może się to wiązać z dodatkowymi opłatami. Wszystko zależy od tego, w jakiej odległości będą się one znajdować. Informacje na temat kosztów każdy klient uzyska jeszcze przed zakończeniem procesu rezerwacji. Jednak warto pamiętać, że Carfree nie wymaga wpłacania kaucji. Dodatkowo kiedy zdecydują się Państwo na wynajem krótkoterminowy, firma nie nakłada żadnego limitu kilometrów. Dlatego też bez problemu można zorganizować podróż w taki sposób, aby odwiedzić również sąsiednie miasta. Ile wynosi koszt wynajęcia samochodu? Wszystko zależy od modelu oraz tego, jaki czas obejmuje rezerwacja. Bez wątpienia każdy może znaleźć w ofercie coś dla siebie. W bazie zostały uwzględnione zarówno auta miejskie, sportowe, jak i busy osobowe. Koszt wypożyczenia pojazdu z segmentu A i B nie przekracza 100 zł za dobę. Są to najtańsze rozwiązania. Warto również dodać, że przy dłuższym wynajmie można liczyć na atrakcyjne rabaty.

Jak zarezerwować samochód w Chorzowie? Wszystkie formalności można załatwić przez internet. Pierwszym krokiem jest wybranie terminu, lokalizacji oraz auta. Następnie otrzymają Państwo informację na temat wysokości opłat. Jest to również czas na wybór dodatkowych opcji takich jak: dodatkowy kierowca 10 zł za dobę, wyjazd poza granicę Polski czy też nawigacja GPS. Kolejny krok to określenie metody płatności. Można to zrobić za pomocą przelewu tradycyjnego, płatności online a także na miejscu kartą płatniczą lub kredytową. Ostatnim etapem jest zalogowanie się na swoje konto klienta lub rejestracja. Podczas odbioru samochodu należy podpisać umowę. Nie można również zapomnieć o posiadaniu przy sobie ważnego prawa jazdy i dowodu osobistego potwierdzającego tożsamość. Do skorzystania z oferty Carfree niezbędne jest ukończenie co najmniej 21 lat oraz dysponowanie uprawnieniami do prowadzenia samochodu od minimum roku.

Wynajem samochodu w Chorzowie – przewodnik po mieście Chorzów

Chorzów to miasto położone w województwie śląskim. Znajduje się około 7,5 km od Bytomia, 6,6 km od Katowic oraz 9,6 km od Rudy Śląskiej. Odległości te są niewielkie, dlatego też zwiedzenie nie jednego, a kilku miast nie będzie dużym problemem. Ponadto ze względu na brak limitu kilometrów nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Jednak co warto zwiedzić w Chorzowie? Wiele osób kojarzy to miasto ze Śląskim Ogrodem Zoologicznym. Znajduje się on przy Promenadzie Gen. Jerzego Ziętka 7. Na miejsce można dojechać zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Jednak warto sprawdzić godziny otwarcia przed planowanym przyjazdem, ponieważ mogą się one różnić w sezonie i poza sezonem. Wśród zwierząt, które można zobaczyć w chorzowskim ZOO, znajdują się między innymi: alpaki, anakonda zielona, Gepard, Gibony, niedźwiedź brunatny, skunks zwyczajny. Ponadto dla odwiedzających dostępny jest również park linowy. Jednak Chorzów to nie tylko ZOO! Warto również poświęcić czas na odwiedzenie Parku Śląskiego, który został stworzony na granicy Siemianowic Śląskich, Chorzowa oraz Katowic. Jego powierzchnia to aż 620 hektarów. Obejmuje ona zarówno las, jak i standardowe tereny parkowe. Można tutaj podziwiać piękne stawy, sadzawki, różne gatunki drzew i roślin. Dodatkowo znajduje się on niedaleko wspomnianego Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Park Śląski gwarantuje również dostęp do Planetarium Śląskiego, gdzie organizowane są między innymi takie wydarzenia jak: Noc Spadających Gwiazd czy zajęcia dydaktyczne organizowane w kopule przystosowanej do prowadzenia zajęć dotyczących astronomii. Jeśli mowa o nauce, bez wątpienia warto poświęcić czas również na zwiedzenie Muzeum “Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, gdzie prowadzone są wystawy stałe dotyczące tradycyjnego rzemiosła ludowego, mechanizacji we wsi. Dodatkowo Muzeum Etnograficzne udostępnia możliwość zwiedzania wraz z wirtualną aplikacją. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które ma przyciągnąć młodych ludzi. Co jeszcze ma do zaoferowania Chorzów? Nie można zapomnieć o Parku Rozrywki Legendia, gdzie świetną zabawę gwarantują liczne karuzele podzielone 5 stref tematycznych zarówno dla młodszych dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo przebywając na terenie Parku Śląskiego, można również przejść na Stadion Śląski. Będzie to duża atrakcja dla fanów piłki nożnej. Aby zapewnić sobie dostęp do atrakcji znajdujących się również na terenie innych miast, warto wypożyczyć samochód na czas podróży. W przypadku pytań dotyczących oferty Carfree można skontaktować się z przedstawicielami firmy za pośrednictwem całodobowej infolinii.