Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Częstochowie

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Częstochowie – tani wynajem samochodów

Częstochowa to miasto znajdujące się w południowej Polsce na terenie województwa śląskiego. Bez problemu można dojechać do niej pociągami lub autobusami. Jest to często odwiedzane miejsce przez Polaków oraz cudzoziemców ze względu na malownicze położenie na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej oraz znajdujące się na jej terenie miejsce szczególnego w Polsce kultu religijnego. Aby zagwarantować sobie swobodny dostęp do wszystkich atrakcji turystycznych, warto zdecydować się na wynajem samochodu. Jedną z firm oferujących swoje usługi na terenie Częstochowy jest Carfree. W swojej ofercie posiada samochody z niemal wszystkich segmentów. Dlatego też bez wątpienia każdy znajdzie coś dopasowanego do własnego budżetu. Jeśli planują Państwo wyjazd z większą liczbą osób, z pewnością warto zwrócić również uwagę na ofertę busów osobowych. Dzięki temu można uniknąć konieczności wynajmu dwóch samochodów i szukania w grupie kolejnego kierowcy.

Siedziba wypożyczalni Carfree znajduje się na Dworcu Głównym w Częstochowie. Jeżeli zdecydują się Państwo na odbiór samochodu w tym miejscu na co najmniej 4 doby, wówczas firma nie nałoży żadnych dodatkowych opłat związanych z jego podstawieniem. Jednocześnie warto pamiętać, że istnieje możliwość dostarczenia auta pod dowolny adres, ale w takiej sytuacji koszty zależą nie tylko od terminu rezerwacji, ale również odległości od siedziby. Bez wątpienia jedną z największych zalet oferty Carfree jest brak kaucji i limitu kilometrów. Oznacza to, że niezależnie od przebytej drogi zapłacimy kwotę ustaloną podczas rezerwowania pojazdu.

Podczas rezerwowania samochodu należy pamiętać, że jest to oferta przeznaczona dla osób, które skończyły co najmniej 21 lat oraz posiadają ważne prawo jazdy minimum od roku. Podczas podpisywania umowy będzie potrzebny również dodatkowy dokument potwierdzający tożsamość. Może to być dowód osobisty lub paszport. Rezerwację można zrobić przez internet bez wychodzenia z domu. Wystarczy wybrać termin, miejsce i samochód, a następnie zalogować się lub zarejestrować konto klienta. W razie problemów do dyspozycji klientów pozostaje całodobowa infolinia. Podczas odbioru auta wystarczy podpisać niezbędne dokumenty i gotowe! Warto pamiętać, że nie trzeba płacić za wynajem z góry. Można to zrobić przy podpisywaniu umowy. Należy jednak podczas rezerwacji wybrać odpowiednią opcję.

Wynajem samochodu w Częstochowie – przewodnik po mieście Częstochowa

Wynajem samochodu w Częstochowie może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeżeli mają Państwo zamiar zobaczyć coś więcej niż jedno czy dwa miejsca w niedalekiej odległości. To miasto cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Jednak głównym punktem podróży zazwyczaj jest Jasna Góra, a potem długo nic. Nie ulega wątpliwości, że to atrakcyjne miejsce zarówno pod względem architektonicznym, jak i historycznym. Dlatego też nie powinno go zabraknąć na liście miejsc do zobaczenia żadnego turysty. Jednak o czym jeszcze warto pamiętać? Trasa turystyczna w Częstochowie obfituje w kościoły: Kościół św. Andrzeja i św. Barbary z cudownym źródełkiem, gdzie został obmyty obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, Kościół Najświętszego Imienia Maryi z obrazami znanych malarzy oraz organami z około 1935 roku, najstarszy w Częstochowie Kościół św. Zygmunta neogotycka Archikatedra św. Rodziny, Kościół i cmentarz św. Rocha i św. Sebastiana, czyli najstarszy cmentarz w Częstochowie, gdzie zostali pochowani między innymi powstańcy III Powstania Śląskiego.

Częstochowa zachwyca również przyrodą. Bez wątpienia warto poświęcić czas na spacer po parkach podjasnogórskich. Mowa tu o Parku ks. Stanisława Staszica z Obserwatorium Astronomicznym, Pawilonem Wystawowym Muzeum Częstochowskiego, a także Parku 3 Maja, gdzie znajduje się pomnik Stanisława Moniuszki, korty tenisowe oraz wiele gatunków i odmian roślin. Z tego miejsca można udać się Aleją Najświętszej Maryi Panny aż do Kościoła św. Zygmunta, podziwiając architekturę starej oraz nowej części miasta. Warto zwrócić szczególną uwagę na Ratusz, w którym dawniej były ulokowane: mieszkania prezydenta miasta oraz oficerskie, więzienie, a także biura urzędników. Obecnie mieści się w nim Muzeum Częstochowskie, gdzie organizowane są spotkania mające na celu przybliżyć mieszkańcom oraz turystom historię miasta i ludzi, którzy w nim mieszkali. Bez wątpienia warto również zwrócić uwagę na takie miejsca jak Dom Poezji - Muzeum Haliny Poświatowskiej, która spoczywa na najstarszym cmentarzu w Częstochowie. W galerii można znaleźć wiersze oraz sentencje poetki, jej zdjęcia oraz informacje na temat życia. Warto również udać się na Złotą Górę, która jest jednym ze wzniesień na Szlaku Orlich Gniazd. Widać z niej doskonale panoramę miasta. Dodatkową atrakcję stanowią także nieczynne już wyrobiska wapieni. Bez wątpienia można tutaj rozpocząć podróż po Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.