Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Dąbrowie Górniczej

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Dąbrowie Górniczej – tani wynajem samochodów

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z wypożyczalni samochodów. Jest to duże udogodnienie zarówno dla mieszkańców danej miejscowości, jak i turystów. Dzięki niej można uniknąć wielu problemów takich jak: brak dostępu do auta wskutek awarii, uzależnienie od rozkładu jazdy komunikacji miejskiej podczas podróży. Dlatego też warto przed podróżą zapoznać się z dostępną ofertą w internecie. Dąbrowa Górnicza znajduje się około 9 km od Sosnowca, gdzie zlokalizowana jest najbliższa siedziba wypożyczalni Carfree. Dlaczego warto skorzystać z tej oferty? Przede wszystkim nikt nie będzie miał problemów ze znalezieniem oddziału Carfree, ponieważ znajduje się on na Dworcu Głównym PKP. Warto również zaznaczyć, że w przypadku rezerwacji na terenie Sosnowca można ustalić dowolny inny adres. Jednak w przypadku podróżnych bezpieczne jest załatwienie formalności na dworcu. Ponadto firma nie wymaga od swoich klientów wpłacania dodatkowej kaucji. Należy zapłacić tylko kwotę ustaloną podczas finalizalizacji rezerwacji. Dodatkowo Carfree nie nakłada na swoich klientów żadnych dodatkowych limitów kilometrów, które mogłyby spowodować dodatkowe koszty. W przypadku krótkoterminowego wynajmu samochodu dozwolone jest przejechanie dowolnej liczby kilometrów.

Jeśli chodzi o opłaty za podstawienie samochodu w wybrane miejsce, wiele zależy od tego, na ile rezerwuje się auto i w jakiej lokalizacji ustalono odbiór. W przypadku rezerwacji samochodu w Sosnowcu na Dworcu Głównym PKP na minimum 4 dni wypożyczalnia zwalnia klientów z takich kosztów. Jak zarezerwować samochód? Niepotrzebne będą żadne wizyty w oddziałach firmy. Jedyne, co trzeba zrobić, to określić na stronie internetowej termin oraz miejsce odbioru i zwrotu samochodu. Następnie należy określić interesujący Państwa model auta. Wybór jest duży. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dopasowanego zarówno do swoich potrzeb, jak i możliwości finansowych. Kolejnym krokiem jest określenie metody płatności oraz ewentualnych dodatkowych opcji takich jak: drugi kierowca, wyjazd za granicę, ubezpieczenie. Na końcu należy zalogować się na swoje konto klienta lub zarejestrować. Podczas odbioru samochodu nie można zapomnieć o posiadaniu przy sobie ważnego prawa jazdy oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość, na przykład dowodu osobistego. Pracownik firmy potrzebuje tych informacji do zweryfikowania danych.

Wynajem samochodu w Dąbrowie Górniczej – przewodnik po mieście Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza to miejscowość położona w województwie śląskim w sąsiedztwie Sosnowca. Z kolei od centrum Katowic dzieli ją zaledwie 16 km. Dzięki temu można wypożyczyć samochód również w oddziale znajdującym się na lotnisku Pyrzowice lub Dworcu Głównym PKP. Dysponowanie autem umożliwi Państwu odwiedzenie nie jednej, a kilku zachwycających miejscowości. Jednak co warto zobaczyć w samej Dąbrowie Górniczej? Jest to miejsce, w którym z pewnością znajdą coś dla siebie osoby aktywne. 29 września 2018 roku został tam otwarty na nowo Park Zielony. Po przebudowie zyskał na atrakcyjności. Można w nim zarówno odpocząć, jak i odwiedzić plac zabaw, pobiegać. To idealne miejsce dla osób, które potrzebują chwili spokoju wśród przyrody. Dodatkowo w Dąbrowie Górniczej znajduje się tak zwane “Pojezierze Dąbrowskie”. Składa się ono z 4 jezior Pogoria, gdzie można wziąć udział w kursie żeglarskim, rejsach. Na piaszczystym brzegu odbywają się również turnieje plażowej piłki siatkowej, zawody wędkarskie lub rowerowe. Ponadto to doskonałe miejsce do treningów przed zawodami w triathlonie lub rekreacyjnie.

Kolejnym miejscem, które bez wątpienia powinien zobaczyć każdy, jest Pustynia Błędowska. Z pewnością wiele osób kojarzy tę nazwę z lekcji przyrody. To jeden z największych obszarów piasków lotnych w Polsce. Ma długość 10 km i potrafi zrobić wrażenie, a często jest również miejscem plenerowych sesji ślubnych. Dlatego warto zobaczyć je, odwiedzając punkty widokowe, drewniane tarasy, Jest to z pewnością miejsce jedyne w swoim rodzaju. Warto również odwiedzić Kopalnię Ćwiczebną Muzeum Miejskiego “Sztygarka”. Służyła ona do szkolenia uczniów Państwowej Szkoły Górniczej i Hutniczej. Aktualnie znajduje się w niej muzeum, gdzie w podziemiach można zobaczyć urządzenia górnicze oraz dowiedzieć się, jak wygląda praca górników. Ciekawostką może być również Ławeczka Hendrixa znajdująca się przy Placu Wolności 1. Na ławce siedzi pomnik Jimmy’ego Hendrixa grającego na gitarze. Można usiąść obok figury, a następnie zrobić sobie z nią zdjęcie. Wiele atrakcyjnych miejsc znajduje się również w Katowicach oraz Sosnowcu. Dlatego warto zastanowić się nad podróżą samochodem po wszystkich tych miejscach. W razie wątpliwości dotyczących oferty wypożyczalni Carfree, można skontaktować się z pracownikami całodobowej infolinii.