Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Elblągu

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Elblągu – tani wynajem samochodów

Coraz więcej osób decyduje się na wynajem samochodu. Wśród nich są również turyści, którzy na miejsce podróży dojeżdżają pociągiem, aby później wypożyczyć auto i zagwarantować sobie mobilność. Dzięki temu można ominąć korki na trasie z jednego miejsca do drugiego, a następnie być niezależnym od komunikacji miejskiej, wynajmując samochód. Jedną z firm, która oferuje takie usługi jest Carfree. Jednak w Elblągu nie znajdziemy jej oddziału. Najbliższy znajduje się w Gdańsku około 60 km od docelowego miejsca podróży. Bez wątpienia warto skorzystać z usług tej firmy, ponieważ odbierając samochód na Dworcu PKP, można zyskać dodatkowy czas na zwiedzanie Gdańska czy nawet całego Trójmiasta. Jakie jeszcze zalety ma to rozwiązanie? Na początku warto zaznaczyć, że Carfree nie nakłada na swoich klientów żadnych limitów kilometrów. Oznacza to, że przy wynajmie krótkoterminowym nie trzeba martwić się dodatkowymi opłatami za to, jaką trasę przejedzie samochód. Dlatego bez obaw można sobie pozwolić na wycieczki po innych miastach, jeśli tylko pozwala na to czas. Carfree nie wymaga również od swoich klientów żadnych kaucji. Należy zapłacić dokładnie tyle, ile zostanie wyliczone podczas rezerwacji. Wśród dodatkowo płatnych opcji znajdziemy takie rozwiązania jak: dopisanie drugiego kierowcy w cenie 10 zł za dobę, nawigacja GPS czy wyjazd poza granicę Polski.

Ważną kwestią jest również podstawienie samochodu. Jeżeli zdecydują się Państwo na skorzystanie z usług firmy w Gdańsku, wówczas odbiór auta można zgłosić na Dworcu Głównym PKP, na Lotnisku Lecha Wałęsy lub w innym miejscu na terenie miasta. W ostatnim przypadku opłata za dostarczenie samochodu pod wskazany adres zależy od terminu rezerwacji, a także odległości od oddziału. Wszelkie informacje na ten temat zostaną podane jeszcze przed finalizacją zamówienia. Jak wypożyczyć samochód w Carfree? To nic trudnego, nie trzeba martwić się wizytami w oddziałach firmy. W zamian należy tylko przejść na stronę internetową, a następnie w odpowiednich miejscach wpisać lokalizację oraz termin rezerwacji. Kolejnym krokiem będzie wybór samochodu spośród szerokiej gamy modeli znajdujących się w bazie wypożyczalni. Wśród nich są auta miejskie, sportowe oraz większe busy osobowe. Dzięki wprowadzeniu możliwości wypożyczenia samochodu z różnych segmentów zyskują Państwo pewność, że każdy znajdzie ofertę dopasowaną do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Po wybraniu auta można przejść dalej, czyli określić sposób płatności, a następnie zalogować się lub założyć konto klienta. Kiedy wszystko zostanie zatwierdzone, wystarczy przyjechać w ustalone miejsce odbioru samochodu.

Wynajem samochodu w Elblągu – przewodnik po mieście Elbląg

Elbląg to miasto położone w województwie warmińsko–mazurskim. Znajduje się około 60 km od Gdańska oraz 110 km od Olsztyna. Kiedy zdecydują się Państwo na podróż do tego miejsca, warto rozpocząć zwiedzanie od wizyty na rynku. Jest on pełen kolorowych kamienic. Jedne zostały odnowione, inne pozostają nadal niezmienne. Dlatego też wiele osób nazywa Elbląską Starówkę: Starym “Nowym” Miastem. Bez wątpienia nie można zapomnieć o odwiedzeniu Bramy Targowej z XIV wieku, która była elementem starych murów obronnych. Obecnie każdy może bezpłatnie wejść na wysoką budowlę, a następnie podziwiać z niej panoramę Starego Miasta. Warto również wybrać się na spacer wzdłuż alei Tysiąclecia, placu Słowiańskiego czy do parku Traugutta, gdzie można zobaczyć jedyne w swoim rodzaju formy przestrzenne stworzone przez artystów polskiej awangardy. Bez wątpienia nie powinno się zapominać również o Centrum Sztuki Galerii EL, która znajduje się przy ulicy Kuśnierskiej 6 w budynku dawnego Kościoła Najświętszej Marii Panny. Miejsce, gdzie została zlokalizowana wystawa potęguje wrażenie, jakie robi na turystach. Po odwiedzeniu Galerii EL warto udać się również do Katedry św. Mikołaja. Jej wysokość wynosi aż 97 metrów, a z wieży można podziwiać piękną panoramę miasta.

Kolejnym punktem na mapie Elbląga, który koniecznie każdy powinien odwiedzić jest Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Wśród wystaw warto wyróżnić “Elbląg reconditus”, czyli historię Elbląga opowiedzianą przez eksponaty, scenografię oraz kalendarium wyświetlane na ekranach. Następnie “Świadectwa. Historia w twarzach – twarze historii” to nagrania filmowe przedstawiające byłych mieszkańców opowiadających o swoim mieście. Warto zaznaczyć, że są to również opowieści dzieci. Warto również wspomnieć o wystawie “Truso – legenda Bałtyku”, która obejmuje wizualizację Truso, makietę osady, a także całą związaną z nimi historię. Dla najmłodszych dużą atrakcją może być również odwiedzenie Rodzinnego Parku Rozrywki Nowa Holandia, gdzie znajduje się park linowy, trampoliny, obłędny tunel, kopalnia złota, mini zoo, ptaszarnia, osada wikingów i wiele innych miejsc. Bez wątpienia dorośli również będą się dobrze bawić w tym miejscu. Jak widać, Elbląg może zachwycić wieloma atrakcjami turystycznymi i bez wątpienia warto poświęcić czas na odwiedzenie tego miejsca. Być może przy okazji wizyty w Trójmieście? Warto pamiętać o możliwości wypożyczenia samochodu, co z pewnością ułatwi podróż. W razie wątpliwości można skontaktować się w każdej chwili z pracownikami Carfree za pośrednictwem całodobowej infolinii.