Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Gdańsku

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów Gdańsk (Lotnisko Lecha Wałęsy)

Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku powstało w 1974 roku w dzielnicy Matarnia. Od centrum miasta dzieli je 10 km. Tyle samo kilometrów ma trasa, którą należy przebyć, aby znaleźć się w Sopocie. Natomiast aby dostać się do Gdyni, potrzeba już więcej czasu, a odległość wynosi 23 km. Port lotniczy w Gdańsku jest obecnie trzecim polskim portem lotniczym. Bez wątpienia obsługuje wielu pasażerów, dlatego warto przed przylotem zastanowić się, czy podczas podróży będzie potrzebny Państwu samochód. Bez wątpienia wydaje się to rozsądnym rozwiązaniem, patrząc na odległość lotniska od centrum miast metropolii trójmiejskiej. W porcie lotniczym można znaleźć między innymi oddział wypożyczalni Carfree. Dzięki temu otrzymują Państwo gwarancję dostępu do szerokiej gamy modeli samochodów – od miejskich przez sportowe po dostawcze – wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Carfree gwarantuje swoim klientom podstawienie samochodu w ustalonym czasie pod lotnisko w Gdańsku. Dzięki temu można zaoszczędzić dodatkowy czas i wiele zmartwień. Warto również zaznaczyć, że przy odbiorze samochodu nie będzie wymagana żadna dodatkowa kaucja. Szczegóły oferty zostały przedstawione w przejrzysty sposób na stronie internetowej, przez którą szybko zarezerwują Państwo dowolny samochód. Wypożyczalnia Carfree gwarantuje swoim klientów brak ograniczeń przejechanych kilometrów. Rezerwując samochód, należy jednak pamiętać o posiadaniu ważnego prawa jazdy wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Istnieje również możliwość zgłoszenia drugiego kierowcy.

Co musisz wiedzieć o Lotnisku Lecha Wałęsy w Gdańsku

Lotnisko Lecha Wałęsy znajduje się przy ulicy Słowackiego 200 w Gdańsku. W 2018 roku lotnisko obsłużyło niemal 5 mln pasażerów. Wśród najpopularniejszych przewoźników znalazły się Wizz Air oraz Ryanair. Warto również zaznaczyć, że port lotniczy w Gdańsku obsługuje nie tylko przeloty międzynarodowe, ale również krajowe. Obecnie są one równie popularne, co pozostałe trasy. Nic więc dziwnego, że składa się z dwóch terminali. Pierwszy z nich – Terminal T1 funkcjonuje od 1997 roku. Natomiast drugi został zbudowany w 2015 roku. Aktualnie planowana jest jego rozbudowa. Warto zwrócić uwagę, że przechodząc na stronę internetową portu lotniczego, można obejrzeć obraz z kamer umieszczonych w terminalach, hali przylotów, podejściach czy pasach startowych.

Obecnie planowana jest rozbudowa lotniska, a co za tym idzie, pojawiają się nowe miejsca na biura. Na lotnisku Lecha Wałęsy znajdują się również liczne sklepy, które gwarantują pasażerom nie tylko miłe spędzenie czasu, ale także ratunek w razie zapomnienia o ręczniku, ciepłym swetrze lub innym przedmiocie. Dodatkowo znajdziemy tam również wiele lokali gastronomicznych, które oferują potrawy najwyższej jakości. Na lotnisku nie brakuje również możliwości rezerwacji miejsca postojowego czy też wypożyczenia samochodu. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na wypożyczalnie Carfree zapewniającą podstawienie pojazdu w wyznaczonym czasie, brak kaucji, minimum formalności oraz przejrzyste warunki.

Wynajem samochodu w Gdańsku – przewodnik po mieście Gdańsk.

Bez wątpienia wynajem samochodu w Gdańsku to atrakcyjne rozwiązanie, które umożliwi Państwu łatwiejsze przemieszczanie się pomiędzy miastami tworzącymi aglomerację Trójmiasta. Dzięki temu otrzymują Państwo możliwość zwiedzenia nie tylko docelowego miejsca, ale również Gdyni i Sopotu. Jednak aby dobrze zorganizować czas, transport oraz przygotować odpowiedni plan działania, należy dowiedzieć się, co warto zobaczyć w Gdańsku. Bez wątpienia warto zarezerwować sobie czas na spacery i podziwianie pięknej architektury. Mowa tu o przede wszystkim o Drodze Królewskiej, która zaczyna się od Złotej Bramy. Aktualnie jej nazwa to ulica Długa. Nie można przegapić potężnej fontanny Neptuna, kolorowych kamienic i uliczek, Ratusza Głównego Miasta. Dużym powodzeniem wśród turystów cieszy się również Brama Żuraw w Gdańsku – to jeden ze znaków rozpoznawczych nadmorskiego miasta wśród zagranicznych turystów. Natomiast jeżeli chodzi o muzea i miejsca, gdzie została udokumentowana historia, poleca się przede wszystkim zwrócić uwagę na Muzeum II Wojny Światowej oraz Westerplatte.

Następnym punktem podróży, na który warto poświęcić więcej czasu, jest Europejskie Centrum Solidarności. Dzięki temu można poznać te nie tak odległą historię. Wracając do architektury, warto również zwrócić uwagę na średniowieczną Archikatedrę Oliwską. Jest to najdłuższy kościół z tej epoki, który zachował się do dziś w naszym kraju. Dodatkowo zachwycić mogą rokokowe organy. Aby zdążyć obejrzeć wszystkie zabytki w Gdańsku oraz całym Trójmieście, warto nie tylko odpowiednio zorganizować czas, ale również zapewnić sobie transport. Carfree oferuje rozwiązania na każdą kieszeń. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej. Wypożyczalnia samochodów umożliwia również kontakt telefoniczny za pośrednictwem całodobowej infolinii.