Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Jastrzębiu Zdrój

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Jastrzębiu-Zdroju – tani wynajem samochodów

Dla osób, które wybierają się w podróż do jednego z miast w Polsce pociągiem, świetnym rozwiązaniem gwarantującym mobilność już na miejscu może być tani wynajem samochód. Jedną z firm, które oferują taką usługę, jest Carfree. Umożliwia ona dostęp do szerokiej gamy pojazdów. W bazie znajdują się zarówno samochody miejskie, jak i sportowe czy busy osobowe. Bez wątpienia każdy ma możliwość znalezienie odpowiedniej oferty dopasowanej do potrzeb oraz budżetu. Najtańsze samochody to segmenty A i B, które gwarantują koszt nieprzekraczający 100 zł za dobę. Ta oferta obejmuje takie modele jak: Fiat Panda, Skoda Fabia, Ford Fiesta oraz Hyundai i10. Droższe samochody mogą być wyposażone w automatyczną skrzynię biegów lub nadwozie kombi tak jak w przypadku pojazdów w segmencie C+. W takim przypadku cena nie powinna przekraczać 190 zł na dobę. Dodatkowo Carfree zwalnia swoich klientów posiadających polskie obywatelstwo z obowiązku wpłacania kaucji. Wyjątkiem są samochody z segmentu premium. Koszt podstawienia oraz odbioru samochodu zależy od terminu rezerwacji oraz lokalizacji. Carfree nie posiada swojej siedziby w Jastrzębiu-Zdroju, ale istnieje możliwość skorzystania z oferty dostępnej jednym z miast znajdujących się w pobliżu. Nie będzie to problemem, a także nie spowoduje dodatkowych kosztów, ponieważ w przypadku rezerwacji krótkoterminowej nie obowiązuje limit kilometrów.

Jak zarezerwować samochód w Carfree? To nic trudnego! Firma gwarantuje możliwość rezerwacji przez internet. Dzięki temu można dopełnić wszelkich formalności w każdym miejscu i czasie. Na stronie należy wyznaczyć termin i lokalizację odbioru pojazdu, wybrać model samochodu, a następnie wskazać formę płatności oraz dodatkowe opcje. Opłaty można uiścić przelewem tradycyjnym, płatnością online lub kartą przy odbiorze. Ostatni krok to rejestracja lub zalogowanie się do aktywnego konta. Klienci są zobowiązani do posiadania prawa jazdy ważnego od co najmniej roku oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość. Informacje te umożliwią weryfikację informacji podanych w trakcie rejestracji, a także spełnienia wszystkich kryteriów. Warto również zaznaczyć, że klienci muszą mieć ukończone minimum 21 lat. Dotyczy to zarówno osoby rezerwującej samochód, jak i dodatkowego kierowcy. Podczas odbioru samochodu pracownik Carfree sprawdzi wszystkie informacje.

Wynajem samochodu w Jastrzębiu-Zdroju – przewodnik po mieście Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębie-Zdrój to miasto położone w województwie śląskim. Należy do aglomeracji rybnickiej i w pobliżu takich miejscowości jak: Żory w odległości 15 km, Wodzisław Śląski 13 km, Rybnik 20 km, Cieszyn czy też Skoczów 25 km. Dlatego też znalezienie siedziby Carfree w okolicy nie będzie problemem, a przejazd dodatkowej trasy nie przysporzy dodatkowych kosztów. Co można zobaczyć w Jastrzębiu-Zdroju? Miejsca oraz zabytki w tym mieście można podzielić na sakralne, przyrodnicze oraz architektoniczne. W pierwszej z grup można znaleźć między innymi Kościół św. Barbary i Józefa. W 1974 roku został on przeniesiony z miejscowości Jedłownik. Pierwotnie został prawdopodobnie zbudowany w 1345 roku. Warto również zwrócić uwagę na Kościół Ewangelicko-Augsburski, która symbolizuje początki luteranizmu w jednej z dzielnic Jastrzębia-Zdroju. Obecnie jest on nieużytkowany, a w 1945 roku zostały zniszczone dach oraz wieża budowli. Warto również zwrócić uwagę na Kościół Wszystkich Świętych, w którym znajduje się Dzwon Ósmej Godziny. Wiążą się z nim dwie legendy, które wyjaśniają, skąd wzięła się nazwa dzwonu. Warto również zobaczyć Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Opatrzności Bożej. Wiąże się ona z legendą o mężczyźnie zaatakowanym przez dziki. Ponadto należy do niego cmentarz, na którym spoczywają między innymi: powstańcy śląscy, ofiary Marszu Śmierci z 1945 roku.

Druga grupa miejsc, które warto zobaczyć, to te związane z pięknem natury. Wśród nich można wymienić Park Zdrojowy oraz znajdujące się w nim Łazienki z XIX i XX wieku. W tym miejscu można zobaczyć również amfiteatr Park Zamkowy w pobliżu Dworu Obronnego czy Las Kyndra. Z kolei w trzeciej grupie znajduje się między innymi Dwór Obronny stworzona na początku XVII wieku w stylu renesansowym. Jednak został on zniszczony w 1945 roku. Po odbudowie nie zachowano jego cech charakterystycznych. Mimo to warto udać się w to miejsce, aby zobaczyć wyżej wspomniany park, w którym znajduje się między innymi 300-letni dąb szypułkowy. W Łazienkach II Parku Zdrojowego zlokalizowana została także muszla koncertowa z XIX wieku. Aby zapewnić sobie więcej atrakcji turystycznych, warto również udać się do innych miast między innymi: Cieszyn oraz Rybnik. Jednak w tym przypadku ważna jest mobilność. Dlatego też warto wcześniej zarezerwować samochód, który pomoże w przemieszczaniu się pomiędzy miastami. W razie pytań dotyczących oferty Carfree można skontaktować się z pracownikami firmy za pośrednictwem całodobowej infolinii.