Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Jelenień Górze

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Jeleniej Górze – tani wynajem samochodów

Wypożyczalnie samochodów to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Dzięki tej usłudze można wynająć samochód w czasie podróży, delegacji czy nawet w celach prywatnych w przypadku awarii własnego auta. Jednym z usługodawców gwarantujących tani wynajem jest Carfree. Wśród zalet wypożyczalni można wyróżnić między innymi zwolnienie z obowiązku wpłacania kaucji. Dotyczy to osób, które posiadają polskie obywatelstwo. Wyjątkiem są rezerwacje dotyczące samochodów z segmentu premium. Ponadto wynajmując samochód na krótki termin, nie trzeba martwić się limitem kilometrów. W tym przypadku koszt wypożyczenia nie zależy od przebytej trasy. Cenę ustala się już podczas rezerwacji online i nie podlega ona zmianom. Najtańsze samochody znajdują się w segmencie A oraz B. Są to między innymi: Fiat Panda, Hyundai i10, Ford Fiesta, Hyundai i20. Decydując się na jeden z wymienionych wcześniej modeli, koszt za każdą rozpoczętą dobę jest niższy niż 100 zł. Jednocześnie ofertę dla siebie znajdą również osoby szukające samochodów z automatyczną skrzynią biegów czy też nadwoziem typu kombi. W takiej sytuacji należy przejrzeć auta z segmentu C+. Jeśli rezerwacja obejmuje co najmniej 4 dni, wówczas w cenie wynajmu znajduje się również podstawienie oraz odbiór auta.

Jedną z zalet oferty Carfree jest również możliwość rezerwacji samochodu przez internet. W tym celu należy na stronie firmy wskazać termin i termin wynajmu oraz wybrać model auta. Następnie wystarczy wskazać formę płatności czy też dodatkowe opcje. Natomiast ostatnim krokiem jest rejestracja konta klienta lub zalogowanie się do aktywnego profilu. Z usług firmy Carfree mogą skorzystać osoby posiadające co najmniej 21 lat oraz dysponujące uprawnieniami do prowadzenia samochodów od minimum roku. Dotyczy to zarówno osoby rezerwującej auto, jak i ewentualnego dodatkowego kierowcy. Warto również wspomnieć, że usługodawca umożliwia klientom możliwość wyjazdu poza granicę Polski po uprzednim poinformowaniu o tym fakcie pracowników firmy oraz uiszczeniu opłaty w wysokości 149 zł. Należy również pamiętać o posiadaniu podczas odbioru samochodu prawa jazdy oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość. W razie wątpliwości klienci mogą skontaktować się z pracownikami firmy za pośrednictwem czatu online na stronie internetowej lub całodobowej infolinii.

Wynajem samochodu w Jelenia Góra – przewodnik po mieście Jelenia Góra

Jelenia Góra to miasto położone w województwie dolnośląskim. Znajduje się w pobliżu takich miejscowości jak: Legnica w odległości 54 km, Wałbrzych 52 km, Lubin 77 km oraz Wrocław 105 km. Dlatego też brak siedziby firmy Carfree w Jeleniej Górze nie stanowi problemu, ponieważ można skorzystać odebrać samochód na terenie Wrocławia lub Wałbrzycha. Natomiast dzięki mobilności klienci zyskują możliwość zwiedzenia nie jednego, a kilku miejsc. Jednak co warto zobaczyć w Jeleniej Górze? Z pewnością wiele osób kojarzy to miasto z Karkonoskim Parkiem Narodowym. Bez wątpienia jest to miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Karkonosze to jedno z pasm górskich Sudetów. Wśród atrakcji turystycznych do zobaczenia w Karkonoskim Parkiem Narodowym można wymienić najwyższy szczyt Śnieżka, wodospad Szklarki, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Pielgrzymy, Torfowisko Upy i wiele innych. Bez wątpienia jest to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia. Jednak co więcej można zobaczyć w Jeleniej Górze? Z pewnością warto udać się na spacer po Starym Mieście. Znajduje się tam między innymi Bazylikę Mniejszą z XIV wieku, która zachwyca XVIII-wiecznym ołtarzem, rzeźbami pochodzącymi z tego samego wieku, a także cennymi organami. Następnie warto zwrócić uwagę na Basztę Grodzką oraz Zamkową. Wychodząc na tę drugą, można zachwycić się widokiem na Karkonosze.

Przechodząc dalej, można zobaczyć Kaplicę św. Anny. Jest to ciekawa budowla sakralna pod względem architektonicznym, ponieważ została ona wbudowana w wieżę obronną. W pobliżu znajduje się również Brama Wojanowska. Bez wątpienia warto odwiedzić także Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie z kunsztownie wymalowanym wnętrzem, zwłaszcza klatką schodową. Warto również poświęcić czas na zwiedzenie ruin Zamku Chojnik. Wiąże się one z legendą o Kunegundzie, a aktualnie odbywają się również tam turnieje rycerskie. Aby poznać lepiej kulturę oraz historię Jeleniej Góry, warto udać się do Muzeum Karkonoskiego. Wśród eksponatów znajduje się między innymi: dawna chata, elementy ubioru dawnych mieszkańców regionu czy też wystawa związana z tkactwem rozwijającym się w tym regionie. Nie można zapomnieć również o Wzgórzu Krzywoustego, na którym znajduje się 22 metrowa wieża widokowa. Aby zaoszczędzić czas i zwiedzić wszystkie atrakcyjne miejsca w Jeleniej Górze, bez wątpienia warto zadbać o mobilność.