Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Kaliszu

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Kaliszu - tani wynajem samochodów

Wypożyczenie samochodu to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać z niego dopiero na miejscu podróży. Natomiast pozostałą trasę wolą przebyć pociągiem lub autobusem. Bez wątpienia wielogodzinna jazda autem może poważnie zmęczyć. Nic więc dziwnego, że coraz więcej turystów korzysta z usług wypożyczalni. Jednak często pojawia się również pytanie, czy to się opłaca. Jedną z firm, która oferuje tani wynajem samochodów w Kaliszu, jest Carfree. Decydując się na skorzystanie z tej wypożyczalni, otrzymają Państwo szeroki wybór modeli aut z różnych segmentów. Z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie zarówno osoby szukające samochodów miejskich, sportowych, jak i busów osobowych. Segment A i B obejmuje najtańsze oferty, w ramach których można wynająć między innymi: Fiat Panda, Hyundai i10, Skoda Fabia, Ford Fiesta. W tym przypadku koszt wynajmu na jeden dzień nie przekracza 100 zł. Jeżeli klient preferuje automatyczną skrzynię biegów lub typ nadwozia kombi, wówczas może sięgnąć do segmentu C+, gdzie ceny za dobę zaczynają się nawet od około 140 zł. Warto również zaznaczyć, że Carfree nie wymaga uiszczenia kaucji oraz nie nakłada na klientów limitu kilometrów. Oznacza to, że oprócz kwoty podanej podczas potwierdzania rezerwacji klient nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów.

Siedziba wypożyczalni samochodów w Kaliszu została zlokalizowana na Dworcu PKP. Bez wątpienia jest to lokalizacja, którą każdy bez problemu powinien odnaleźć. Nie trzeba martwić się przemieszczaniem komunikacją miejską, wystarczy wysiąść z pociągu i przejść do biura. Jeżeli chodzi o opłatę za podstawienie samochodu, wiele zależy od terminu rezerwacji. Wynajmując auto na co najmniej 4 dni, zostaną Państwo zwolnieni z kosztów odbioru. Jednak warto sprawdzać tę informację na bieżąco, ponieważ mogą pojawić się zmiany lub dodatkowe rabaty. Jak zarezerwować samochód w Carfree? Cały proces przebiega wyłącznie przez internet. Wystarczy na stronie internetowej podać miejsce oraz termin rezerwacji. Następnie przychodzi czas na wybór odpowiedniego samochodu. Jeśli podjęli Państwo decyzję, należy określić metodę płatności i zaznaczyć ewentualne dodatkowe opcje. Po zatwierdzeniu tych informacji wystarczy zalogować się na konto klienta lub zarejestrować nowy profil. Natomiast przy odbiorze auta muszą Państwo pamiętać o posiadaniu prawa jazdy oraz dowodu osobistego.

Wynajem samochodu w Kaliszu - przewodnik po mieście Kalisz

Kalisz to miasto znajdujące się w województwie wielkopolskim. Jest oddalony o 24 km od Ostrowa Wielkopolskiego, 117 km od Poznania oraz 115 km od Wrocławia. Dlatego też wypożyczając samochód, można sobie zagwarantować jednoczesne zwiedzanie nie jednego, a kilku atrakcyjnych miejsc. Jednak co zobaczyć w Kaliszu? Na początku warto skupić się na sercu dawnego rynku. Mowa tu o ratuszu wykonanym w stylu neoklasycznym na początku XX wieku. Wcześniej znajdował się w tym miejscu gotycki budynek. Jednak wraz z upływem czasu został kilka razy przebudowany. Aktualnie można dostrzec fragmenty murów budynku z XIX wieku oraz charakterystyczne łuki. Miłośnicy architektury powinni zobaczyć również kilka budowli sakralnych. Pierwsza z nich Bazylika kolegiacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w którym znajduje się kopia obrazu Świętej Rodziny. Został uznany za “cudowny”, a następnie koronowany przez papieża Piusa VI. Warto również zwrócić uwagę na gotycki obraz “Matki Boskiej Ab igne”. Natomiast w sąsiedztwie kościoła można zobaczyć również średniowieczną basztę “Dorotkę”. Pod względem architektonicznym atrakcyjnym miejscem może być również gotycka Katedra św. Mikołaja. Ciekawostką może być fakt, że to właśnie w tym kościele wzięła ślub Maria Konopnicka.

Aby bliżej poznać historię Kalisza, warto odwiedzić Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej. Można w nim znaleźć zarówno wystawy dotyczące wyglądu oraz codziennego życia ludzi z regionu Kaliskiego, rzemiosła, rękodzieła, jak i wydarzeń historycznych, militariów. Należy podkreślić, że muzeum zostało podzielone na kilka oddziałów. Wśród nich znajdują się między innymi: Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza, Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie czy też Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu-Zawodziu. Warto zwrócić szczególną uwagę na ostatni z oddziałów, w którym można zobaczyć średniowieczną warownię, chatę pochodzącą z XVIII-wiecznego starego miasta, urządzenia znajdujące się w średniowiecznych domach. W Kaliszu znajduje się również Muzeum im. G.J. Osiakowskich, gdzie zachowane są pamiątki oraz zabytki z różnych etapów historii Polski. Aby zapewnić sobie mobilność oraz bezproblemowe dotarcie z hotelu do zaplanowanych wcześniej miejsc, warto wypożyczyć samochód. Jeśli mają Państwo wątpliwości, warto skontaktować się z pracownikami Carfree pod numerem całodobowej infolinii.