Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Katowicach

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów Katowice - Lotnisko Pyrzowice

Lotnisko Pyrzowice położone jest 30 km od Katowic i posiada jedną z najdłuższych dróg startowych w Polsce. Port lotniczy leży na pograniczu dwóch gmin: Ożarowice i Mierzęcice. Osoby podróżujące na trasie Pyrzowice-Katowice, a innym wybranym miastem, mogą poruszać się środkami transportu dostępnymi na terenie terminalu lotniczego. Znajdą Państwo m.in. busy podróżujące do centrum Katowic. Na terenie lotniska znajduje się parking, na którym za dodatkową opłatą, można również pozostawić własny samochód. Jest to parking strzeżony i monitorowany. Bez wątpienia ciekawą opcją jest możliwość skorzystania z wypożyczalni samochodów, które znajdą Państwo w naszej ofercie na stronie głównej.

W Carfree oferujemy szeroki zakres usług wynajmu pojazdów na okres długoterminowy i krótkoterminowy. Ceny atrakcyjne są dla każdego klienta i w ofercie znajdą Państwo zarówno samochody osobowe, jak i busy, które mogą przydać się dla osób podróżujących z większą ilością znajomych lub całą rodziną. Wypożyczalnia samochodów w Katowicach umożliwia dostarczenie pojazdu pod wskazane miejsce na lotnisku Katowice-Pyrzowice. Z pewnością wielu osobom ułatwi to sprawne przemieszczenie się z lotniska do miasta Katowice, zwłaszcza gdy posiadają Państwo ze sobą walizki i inne większe przedmioty, które należy przetransportować w miejsce docelowe. Oferujemy tylko najlepsze pojazdy, które są w pełni sprawdzone i posiadają niezbędne ubezpieczenie OC, AC, Assistance oraz NNW. Pojazd można zarezerwować za pośrednictwem wypełnienia formularza dostępnego na stronie internetowej lub telefonicznie, w wybranych godzinach pracy konsultantów biura obsługi klienta. Numer kontaktowy znajdą Państwo w zakładce “kontakt”. Gwarantujemy wysoką jakość usług, dzięki którym bez wątpienia będą Państwo w pełni usatysfakcjonowani.

Co musisz wiedzieć o Lotnisku Pyrzowice w Katowicach

Najbliżej położonym portem lotniczym obok Katowic jest Lotnisko w Pyrzowicach. Znajduje się ono na wybrzeżach miasta, ponieważ należy przeznaczyć aż 30 km drogi na północ od samego centrum Katowic. Dojazd z lotniska do centrum miasta najlepiej zaplanować przez trasę szybkiego ruchu S1, którą również możemy dostać się do takich miast, jak np. Bielsko-Biała, Łódź, czy Częstochowa. Najlepszym transportem w tak długiej podróży jest bez wątpienia samochód, który w łatwy i szybki sposób uzyskamy rezerwując na stronie internetowej Carfree. Lotnisko w Pyrzowicach działa od 1966 roku do dziś. W 2020 roku planowana jest dobudowa czwartego terminalna na lotnisku. W ramach tego zostanie usuniętych kilka sklepów znajdujących się na terenie portu lotniczego. Co roku podróżuje ponad 5,5 miliona pasażerów. Głównymi przewoźnikami są m.in. Wizz Air, Ryanair, Lufthansa oraz Germanwings. Najpopularniejszymi kierunkami, jakie wybierane są przez turystów, korzystających z usług lotniska jest Hiszpania, Norwegia, Włochy, Egipt, Wielka Brytania, Turcja, Grecja czy Niemcy. Loty czarterowe umożliwiają przelot z Katowic do większości państw położonych w Europie. Jednak również możemy skierować nasz cel podróży na wybrane miasta w Azji i Afryce.

Na lotnisku Katowice-Pyrzowice znajdą Państwo poczekalnię z dostępem do bezpłatnej sieci wi-fi. Dla pasażerów dostępna jest również poczta, restauracje, kawiarnie, bary, toalety oraz inne udogodnienia dla rodzin podróżujących z dziećmi, jak np. pokoje opieki, czy place zabaw. Wiele osób znajdzie dla siebie miejsce, w którym może spokojnie poczekać na wylot samolotu. Po przejściu bramek dostępny jest sklep bezcłowy, na którym pasażerowie mają możliwość zakupu zakupić produktów spożywczych, napoi oraz pamiątek.

Wynajem samochodu w Katowicach - przewodnik po mieście Katowice

W Katowicach nasza firma udostępnia ofertę wynajmu samochodów, które ułatwią Państwu poruszanie się po całym mieście. Proponujemy szeroki zakres usług dostępnych dla osób posiadających czynne prawo jazdy oraz ważny dokument tożsamości lub paszport. Wynajętym samochodem możemy szybko dostać się do centrum miasta, w którym znajdują się największe atrakcje Katowic.

Z pewnością jednym z bardziej urokliwych miejsc w Katowicach jest Dolina Trzech Stawów. Jest to idealne miejsce na wypoczynek, które znajduje się nieopodal centrum miasta. Można przespacerować się po okolicy i podziwiać widoki natury. W parku znajdziemy miejsce na aktywność sportową, ponieważ wydzielone są tam specjalne ścieżki przeznaczone na jazdę na rowerzę, czy rolki. Osoby z dziećmi również mogą spędzić przyjemnie czas w parkach zabaw i wypić kawę w pobliskich restauracjach. Bez wątpienia ciekawym miejscem, w którym należy się znaleźć, jest deptak na ulicy Mariackiej, który otoczony jest starym, jednakże urokliwym budownictwem. W Katowicach również znajdziemy sporo zabytków np. Muzeum Historii Katowic, Muzeum Historii Gitary, Galerię Szyb Wilson, czy Muzeum Śląskie. Charakterystycznymi miejscami, przy których warto na chwilę się zatrzymać, jest Pomnik Powstańców, Pomnik Harcerzy Września, czy Wielka Synagoga. Bez wątpienia musimy również wspomnieć o Spodku, który przyciąga uwagę niebywale ciekawą architekturą. W Hali Widowiskowo-Sportowej “Spodek” znajdującym się w samym centrum Katowic, organizowane są największe wydarzenia sportowe, wystawy, koncerty oraz targi tematyczne. Jeżeli wybierają się Państwo w rejony Katowic, zapraszamy do skorzystania z usług Carfree. Życzymy udanego odpoczynku.