Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Koninie

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Koninie – tani wynajem samochodów

Wypożyczenie auta to dobre rozwiązanie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Dzięki niemu można zyskać mobilność w dowolnej lokalizacji, nawet kiedy do miejsca docelowego podróżuje się pociągiem lub innym środkiem transportu. Jedną z firm, która gwarantuje tani wynajem samochodów w Koninie, jest Carfree. Jej siedziby znajduje się na Dworcu PKP, dlatego też każdy bez problemu powinien znaleźć miejsce odbioru rezerwacji. Nie wymaga to dodatkowej wyprawy w centrum miasta. Wszystko jest na miejscu. Zaletą oferty Carfree jest również jej różnorodność. W bazie zostały udostępnione nie tylko samochody miejskie czy sportowe, ale także busy osobowe i SUV-y. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć w niej coś dla siebie. Jeżeli zależy Państwu na zaoszczędzeniu jak największej kwoty, warto zwrócić uwagę na auta z segmentu A i B. Są to takie modele jak: Fiat Panda, Skoda Fabia czy Ford Fiesta. Koszt wypożyczenia jednego z tych samochodów nie przekracza 100 zł za każdy rozpoczęty dzień. Dodatkowo w ofercie zostały udostępnione również auta wyposażone w automatyczną skrzynię biegów czy też nadwozie typu kombi. W takiej sytuacji cena wynajmu będzie wyższa. Jednak nadal będą to niewysokie kwoty do 189 zł.

Jakie opłaty należy wziąć jeszcze pod uwagę? W przypadku oferty Carfree koszty zostały ograniczone do minimum. Klienci posiadający polskie obywatelstwo nie muszą martwić się wpłacaniem kaucji. Natomiast podczas wynajmu krótkoterminowego nie obowiązuje również żaden limit kilometrów. Jeśli zdecydują się Państwo na rezerwację obejmującą co najmniej 4 dni, wówczas usługa podstawienia oraz odbioru samochodu jest gratis. W innym przypadku wiąże się z kosztem do 80 zł w zależności od terminu oraz lokalizacji. Jak zarezerwować samochód w Carfree? Cały proces nie wymaga wizyt w oddziale firmy. Wszystko można zrobić przez internet. Wystarczy wykonać kilka kroków. Pierwszy z nich to wpisanie na stronie firmy terminu i lokalizacji rezerwacji. Następnie należy wybrać odpowiedni model samochodu oraz przejść do wskazania formy płatności. W tym miejscu można również wskazać dodatkowe opcje, z których chce się skorzystać, na przykład wyjazd za granicę Polski, wskazanie dodatkowego kierowcy. Ostatnim krokiem jest rejestracja lub zalogowanie się do konta klienta. Aby skorzystać z oferty Carfree, należy mieć co najmniej 21 lat oraz posiadać uprawnienia do prowadzenia samochodu od minimum roku.

Wynajem samochodu w Koninie – przewodnik po mieście Konin

Konin jest położony we wschodniej części województwa wielkopolskiego. W pobliżu znajdują się takie miejscowości jak: Kalisz w odległości 55 km, Ostrów Wielkopolski 79 km, Inowrocław 70 km czy też Gniezno 65 km. Nie ulega wątpliwości, że w takiej sytuacji samochód umożliwia zwiedzenie nie jednego, a nawet kilku miast w Polsce. Co warto zobaczyć w Koninie? Bez wątpienia warto udać się na spacer po starówce, skąd można przejść na Bulwar Nadwarciański i zobaczyć Most Toruński. W tym miejscu znajdują się również tarasy widokowe, które gwarantują widok na piękną panoramę miasta. W Koninie został zachowany także najstarszy znak drogowy w Europie. Pochodzi z 1151 roku,. Została na nim również umieszczona informacja w języku łacińskim. Z pewnością na liście miejsc do odwiedzenia warto zapisać również Muzeum Regionalne przy ulicy Gotyckiej, które przybliży dzieje miasta, a także tradycje i zwyczaje mieszkańców. Wśród wystaw stałych można wymienić między innymi: Pradzieje Ziemi Konińskiej, Deski renesansowe z kościoła św. Jakuba w Rzgowie, Mamuty Nosorożce, Biżuteria i styl czy też Judaika. Jednym z eksponatów jest również Słoń Leśny, czyli 4-metrowa makieta stworzona na podstawie szkieletu znalezionego w 1984 roku na terenie “Jóźwin” KWB “Konin”.

Warto również odwiedzić Klasztor Kamedułów w Bieniszewie, do którego wstęp o wyznaczonej godzinie mają również kobiety. Wewnątrz kościoła warto zwrócić uwagę na krypty oraz cudowny obraz. Kolejnym miejscem, któremu warto poświęcić czas, jest Kościół Farny, czyli św Bartłomieja. Świątynia łączy w sobie charakterystyczne elementy dla gotyku, baroku, a także renesansu. Bez wątpienia każdy powinien odwiedzić to miejsce, które jest najstarszą zachowaną budowlą sakralną. Pochodzi z XIV wieku. Dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko, można polecić również odwiedzenie Parku Makiet Mikroskala, gdzie znajduje się około 40 maket o różnej tematyce. Niektóre z nich są interaktywne. Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku można je wprawić w ruch, a nawet uruchomić światło oraz dźwięk. Warto również wspomnieć o miejscach znajdujących się w pobliżu między innymi: Łuk Napoleona w Ślesinie oddalonej o 19 km, Jezioro Turkusowe w Woli Łaszczowej położonej około 5 km od Konina. Dzięki mobilności w czasie podróży do Konina można zwiedzić wiele więcej miejsc. Dlatego też warto pomyśleć o wynajmie samochodu. W razie pytań dotyczących oferty Carfree klienci mają do dyspozycji całodobową infolinię.