Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Legnicy

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Legnicy – tani wynajem samochodów

Carfree to jedna z firm oferujących swoim klientom tani wynajem samochodów. Jej oddziały znajdują się w całej Polsce. Dlatego też podróżując niemal w każde miejsce w Polsce, w pobliżu można znaleźć siedzibę wypożyczalni. Bez wątpienia jedną z największych zalet oferty wypożyczalni jest dostęp do szerokiej gamy modeli samochodów. Wśród nich można znaleźć zarówno auta miejskie, sportowe, jak i busy osobowe. Dzięki temu większa liczba osób nie stanowi żadnego ograniczenia. Jeśli interesują Państwa najtańsze rozwiązania, warto zwrócić uwagę na auta z segmentu A i B. Wśród nich znajdują się między innymi: Fiat Panda, Hyundai i10, Ford Fiesta. Każdy z wymienionych samochodów można wynająć za mniej niż 100 zł na dobę. Rezerwując auto, warto pilnować, aby godzina odbioru i zwrotu były takie same, ponieważ należy zapłacić za każdy kolejny rozpoczęty dzień użytkowania. Bez wątpienia wśród zalet oferty Carfree można wymienić również brak kaucji. W tym przypadku wyjątkiem są jedynie auta z segmentu premium. Jeśli chodzi o opłatę za dostarczenie samochodu na miejsce odbioru, wiele zależy od terminu i lokalizacji. Jednak wypożyczając pojazd na dłużej niż 7 dni, Carfree zwalnia klientów z dodatkowych kosztów.

Jakie warunki należy spełniać, aby móc skorzystać z oferty? Podstawowym warunkiem jest ukończenie 21 roku życia oraz posiadanie uprawnień do prowadzenia samochodu od co najmniej roku. Ponadto muszą Państwo pamiętać o posiadaniu przy sobie prawa jazdy oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość. Może to być na przykład dowód osobisty lub paszport. W celu rezerwacji samochodu wystarczy na stronie internetowej Carfree podać termin i lokalizację, a następnie wybrać model auta. Kolejnym krokiem jest ustalenie metody płatności. Można zapłacić zarówno na miejscu, jak i online. W tym miejscu można również dobrać dodatkowe opcje między innymi: możliwość wyjazdu za granicę, nawigacja GPS. Ostatnim krokiem będzie zalogowanie się do swojego konta bankowego lub założenie nowego profilu klienta. Jedną z zalet oferty Carfree jest również opcja dodania drugiego kierowcy. Takie rozwiązanie wiąże się z kosztem 10 zł za każdą rozpoczętą dobę. Należy pamiętać, że obowiązuje go również te same zasady, co osobę rezerwującą samochód. Dlaczego warto wynająć samochód w Legnicy i co można zobaczyć w tym miejscu?

Wynajem samochodu w Legnicy – przewodnik po mieście Legnica

Legnica to miejscowość położona w środkowej części województwa dolnośląskiego. W pobliżu znajdują się takie miasta jak: Lubin 23 km, Jelenia Góra 54 km, Wrocław 66 km. Aby wypożyczyć samochód w Carfree, trzeba skorzystać z siedziby zlokalizowanej w najbliższym mieście. W przypadku Legnicy mieści się ona we Wrocławiu. Jednak wiąże się to również z pewnymi zaletami. Przy okazji można zwiedzić nie tylko miasto docelowe, ale również stolicę województwa dolnośląskiego. Jednak co warto zobaczyć w Legnicy? Na początek warto wspomnieć o budowlach sakralnych, które w każdym mieście są dużą atrakcją pod względem architektonicznym. Pierwszą z nich jest gotycka Katedra św. Apostołów Piotra i Pawła. Można w niej podziwiać kamienne rzeźby Apostołów Piotra i Pawła, liczne rzeźby gotyckie, sarkofag księcia legnickiego Wacława I i Anny Cieszyńskiej z XIV wieku. Kolejną budowlą sakralną jest XIV-wieczny gotycki kościół ewngelicki Najświętszej Marii Panny. Wewnątrz można zobaczyć między innymi organy z barokowymi rzeźbami. Ponadto wychodząc na jedną z wież o wysokości około 60 m, można zobaczyć piękną panoramę miasta. Bez wątpienia warto również udać się na rynek, gdzie znajduje się Stary ratusz przypominający pałac. Obecnie można tam wypić kawę w kawiarni “Ratuszowa”. Natomiast na piętrze znajduje się aktualnie biuro dyrekcji Teatru im. Heleny Modrzejewskiej.

Warto również poświęcić uwagę nowemu ratuszowi, który został zbudowany w 1905 roku w stylu neorenesansowym. Bez wątpienia nie można pominąć także Domu Pod Przepiórczym Koszem przy Małym Rynku 38, czyli budynku z XIV wieku. Na jednej ze ścian znajdują się piękne sgraffitami przedstawiające między innymi sceny z bajek Ezopa. Powstały one już w XIX wieku. W Legnicy można również odwiedzić palmiarnię, w której znajdują się nie tylko różne gatunki drzew i roślin, ale także ryby ozdobne oraz ptaki. Przebywając w tym mieście, każdy powinien znaleźć czas na zwiedzenie Zamku Piastowskiego. To w tym budynku przez kilka wieków mieściła się siedziba władzy między innymi książąt piastowskich. Dla turystów dostępny jest dziedziniec, wieża św. Jadwigi, pawilon, a także wieża św. Piotra, na której znajduje się taras widokowy. Bez wątpienia Legnica ma do zaoferowania wiele więcej atrakcji. To, ile z nich uda się Państwo zobaczyć, może zależeć również od mobilności. Dlatego też warto przemyśleć kwestię wynajmu samochodu. W razie wątpliwości zawsze można skontaktować się z pracownikami całodobowej infolinii firmy Carfree.