Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Łódzi

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów Łódź (lotnisko Lublinek)

Łódź to trzecie największe pod względem ludności miasto położone w środkowej Polsce w województwie łódzkim. Znajduje się w nim Lotnisko Lublinek zlokalizowane około 6 km od centrum. Jeśli zdecydują się Państwo na podróż do Łodzi samolotem, warto pomyśleć o sposobie przemieszczania się między miejscami do zwiedzenia oraz transportem z portu lotniczego. Jednym z atrakcyjnych rozwiązań może być wynajem samochodu w wypożyczalni. Na terminalu przylotów można znaleźć między innymi biuro Carfree. Firma oferuje swoim klientom duży wybór samochodów z różnych sektorów. Każdy ma szansę na wybór idealnego auta dla siebie z ceną dostosowaną do budżetu. Wśród nich znajdują się zarówno samochody miejskie, sportowe, jak i busy osobowe. Aby zapoznać się ze szczegółami oferty, wystarczy wybrać na stronie internetowej wybrać miejsce odbioru i zwrotu oraz termin. Warto zaznaczyć, że pojazd można zarezerwować przez internet bez konieczności wizyt w biurze Carfree.

Ponadto w przypadku wynajmu na co najmniej 3 doby nie poniosą Państwo żadnych opłat związanych z podstawieniem samochodu. Dzięki braku limitów kilometrów nie pojawią się również dodatkowe koszty. Jedną z zalet oferty jest również brak kaucji pod warunkiem, że klient posiada polskie obywatelstwo. Wszystkie warunki są przejrzyste, a w razie wątpliwości mogą Państwo skorzystać z całodobowej infolinii. Co będzie potrzebne do wypożyczenia samochodu? Osoba podpisująca umowę musi mieć co najmniej 21 lat i posiadać prawo jazdy od minimum roku. Podczas odbioru samochodu konieczne jest przedstawienie ważnego dokumentu prawa jazdy oraz dowodu osobistego lub paszportu potwierdzającego tożsamość.

Co musisz wiedzieć o Lotnisku Lublinek w Łodzi

Lotnisko Lublinek to Port Lotniczy w Łodzi im. Władysława Reymonta, który znajduje się w pobliżu autostrady A1 i A2. Terminal pasażerski składa się z parteru oraz piętra. W hali przylotów znajdują się, między innymi: biura podróży, sklepy prasowe oraz spożywcze oraz wypożyczalnie samochodów. Na parterze odbywa się również kontrola bezpieczeństwa, paszportowa oraz odprawa biletowo-paszportowa. Z kolei na pierwszym piętrze można skorzystać z usług gastronomicznych restauracji Flying Bistro, a także oglądać sytuację na płycie lotniska przez tarasy widokowe. Ponadto dla rodzin z dziećmi został przygotowany plac zabaw, który znajduje się obok stanowiska odpraw biur podróży. Bez wątpienia dłuższy czas oczekiwania na przylot może się dłużyć dorosłym, a co dopiero najmłodszym pasażerom. Przez stronę internetową Lotniska Lublinek można również zarezerwować hotelu lub miejsce parkingowe.

Ponadto w Porcie Lotniczym Lublinek w Łodzi znajduje się również Terminal General Aviation przystosowany do lotów ogólnych oraz VIP-ów. W tym miejscu zlokalizowane zostały między innymi pomieszczania dla pilotów. Natomiast trzeci Terminal Cargo obsługuje samoloty towarowe. Lotnisko Lublinek w Łodzi obsługuje loty regularne do Aten, Dublina, East Midlands, Londyn Stansted oraz Monachium. W ofercie znajdują się również loty czarterowe w takie miejsca jak: Antalya, Burgas czy też Zakynthos. Według statystyk udostępnionych przez port lotniczy z roku na rok rośnie liczba pasażerów, którzy skorzystali z jego usług. W I kwartale 2019 roku ogólny ruch pasażerski wynosił 49 107 oraz wykonano 380 operacji. Z kolei w ubiegłym roku było to 46 513 pasażerów oraz 282 operacje.

Wynajem samochodu w Łodzi – przewodnik po mieście Łódź.

Dla wielu osób Łódź kojarzy się z przemysłem oraz wieloma fabrykami. Na terenie jednej z nich zostało stworzone miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: centrum handlowe, muzea czy lokale gastronomiczne. Mowa tu o Manufakturze, czyli zakładzie włókienniczym z XIX wieku. Po wejściu na jej teren można przespacerować się przez mały rynek z imponującą fontanną. Następnie można udać się do Muzeum Sztuki ms2 czy też Muzeum Fabryki. Warto również zajrzeć do Księży Młyn. Miejsce to pokazuje, jak dawniej mieszkali pracownicy fabryk oraz jak potężnie rozwijał się przemysł, tworząc małe miasteczka. Miłośnicy architektury powinni koniecznie zajrzeć również na Dworzec Łódź Fabryczna, który przez kilka lat był odnawiany, a teraz zachwyca podróżnych. Jednak warto pamiętać również o innych atrakcjach niezwiązanych z fabrykami, które w ofercie posiada to miasto. Bez wątpienia każda osoba odwiedzająca Łódź powinna znaleźć czas na spacer od Placu Wolności przez Piotrowską. Następnie warto zwrócić uwagę na szczególne miejsce, czyli OFF Piotrkowska, gdzie można dobrze zjeść, a także podziwiać sztukę oraz odwiedzić kilka klubów.

Jeśli jesteśmy już na Placu Wolności, warto wiedzieć o Muzeum Kanału. Jest to nietypowe miejsce, gdzie została udokumentowana historia powstawania sieci kanalizacyjnej w Łodzi. Wszystko to znajduje się w starym zbiorniku na wodę. Nie można zapomnieć również o Muzeum Kinematografii. Przedstawiają one stare modele urządzeń, dzięki którym powstawały dawniej filmy, plakaty oraz wiele innych ciekawych przedmiotów. W muzeum znajduje się również wystawa dotycząca bohaterów starszych bajek. Bez wątpienia jest to tylko kilka z miejsc, które każdy powinien zobaczyć w Łodzi. Jednak są one oddalone od siebie. Dlatego też aby ułatwić sobie podróżowanie, warto pomyśleć o wypożyczeniu samochodu. W Carfree zrobisz rezerwację przez internet, a formalności zostaną ograniczone do minimum.