Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Lublinie

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów Lublin (lotnisko Świdnik)

Lublin to miasto położone we wschodniej Polsce w województwie lubelskim. Jeżeli zdecydują się Państwo na podróż samolotem, najbliższy Port Lotniczy znajduje się w Świdniku, czyli miejscowości oddalonej od centrum Lublina o 10 km. Nie jest to zbyt duża odległość i można ją przebyć pociągiem lub autobusem. Jednak w takim przypadku należy dostosować się do rozkładu jazdy, a to może być kłopotliwe. Spóźniając się na jeden kurs, będziemy zobowiązani czekać na następny. Bez wątpienia rozwiązaniem tego problemu może być wypożyczenie samochodu. Jedną z firm oferujących taką możliwość jest Carfree z siedzibą w hali przylotów. Dzięki temu podstawienie samochodu o wyznaczonej przez Państwa godzinie nie będzie problemem, a ewentualne kroki nie opóźnią godziny odbioru pojazdu. Jeśli rezerwacja obejmuje co najmniej 3 doby, wówczas zostaną Państwo zwolnieni z opłat za podstawienie samochodu. Ponadto Carfree nie wymaga od swoich klientów żadnych kaucji. Wyjątkiem są jedynie osoby nieposiadające polskiego obywatelstwa oraz pojazdy z sektora Premium.

Z pełną ofertą samochodów można zapoznać się na stronie internetowej wypożyczalni, wybierając termin oraz miejsce odbioru. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie w dostępnej bazie. Wśród modeli aut są zarówno sportowe i miejskie, jak i dostawcze czy busy osobowe. Wszystkie warunki umowy zostały opracowane w przejrzysty oraz przystępny sposób. Rezerwacja samochodów odbywa się przez internet. Mogą Państwo dopełnić formalności z każdego miejsca i w dowolnym czasie, a następnie podczas odbioru wystarczy podpisać umowę.

Co musisz wiedzieć o Lotnisku Świdnik w Lublinie

Lotnisko Świdnik w Lublinie znajduje się około 10 km od centrum miasta. Zostało otwarte oficjalnie w 2012 roku, a jego budowę sfinansowano z funduszy Komisji Europejskiej. Port Lotniczy Świdnik obsługuje 4 linie lotnicze: LOT, Ryanair, TUI Fly oraz Wizz Air. Jednak warto zaznaczyć, że w kasie biletowej znajdującej się na miejscu można zrobić rezerwację jedynie na kursy realizowane przez Wizz Air oraz Ryanair. Decydując się na skorzystanie z usług Lotniska Świdnik, mają Państwo szansę na loty w kierunku Warszawa Chopin, Tel Awiw Ben Gurion, Dublin, Londyn Stansted, Antwerpia, Eindhoven, Kijów Żulany, Londyn Luton oraz Oslo Torp. Rozkład lotów oraz ewentualne opóźnienia można sprawdzić bez problemu na stronie internetowej Portu Lotniczego. Na lotnisku znajdują się dwa parkingi, które gwarantują miejsce dla 450 samochodów.

Terminal pasażerski został dostosowany do potrzeb pasażerów. Dlatego też w strefie ogólnodostępnej można znaleźć kawiarnie, sklepy prasowe oraz spożywcze, wypożyczalnie samochodów (między innymi biuro Carfree). Najważniejsze informacje dotyczące przygotowania bagażu do podróży, zasad obowiązujących podczas odprawy, a także limitów dotyczących wielkości oraz wagi torby można znaleźć bez problemu na stronie internetowej Portu Lotniczego w Lublinie. W razie wątpliwości warto sprawdzić wielkość bagażu przed odlotem w specjalnie przygotowanym pojemniku. Według najnowszych danych w sierpniu 2019 roku Lotnisko Świdnik zrealizowano 426 operacji, a co za tym idzie, obsłużyło aż 35 022 pasażerów.

Wynajem samochodu w Lublinie – przewodnik po mieście Lublin.

Bez wątpienia Lublin to jedno z miast, o których często zapominają zarówno polscy, jak i zagraniczni turyści. Jednak ma ono do zaoferowania równie ciekawe atrakcje, co inne stolice województw. Warto rozpocząć od spaceru wzdłuż uliczek Starego Miasta, przechodząc przez Bramę Grodzką. Po drodze można zobaczyć ruiny Kościoła św. Michała, stare i malownicze kamienice z płaskorzeźbami oraz obrazami, a także dawny Trybunał Koronny. Koniecznie należy zajrzeć również do Zamku Królewskiego, który znajduje się po drodze na Starówkę. Lublin to miasto, które posiada wiele legend. Dlatego też warto odwiedzić najważniejsze miejsca, o których opowiadają lub skorzystać z wiedzy przewodnika. Dzięki temu nie nic Państwu nie umknie. Dodatkowo warto znaleźć czas na chwilę wytchnienia nad Zalewem Zemborzyckim. Znajduje się niedaleko centrum, choć spacer mógłby zająć zbyt długo. W tym miejscu można wypożyczyć kajaki, rowerki wodne i po prostu odpocząć, napawając się pięknem natury.

Nie można zapomnieć również o tradycyjnej potrawie regionalnej, czyli cebularzu! Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego zwiedzającego. Dla osób, które lubią adrenalinę, doskonałą atrakcją będzie spróbowanie swoich sił w Slickline. Polega to na przejściu przez grubą taśmę zawieszoną między budynkami na wysokości przykładowo 50 m. Można również udać się na Wieżę Trynitarską, która jest również doskonałym punktem widokowym. Warto zaznaczyć, że to nie wszystkie atrakcje oferowane przez Lublin. Bez wątpienia wypożyczenie samochodu będzie doskonałym rozwiązaniem, które pomoże w przemieszczaniu się pomiędzy wybranymi punktami na mapie miasta.