Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Mysłowicach

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Mysłowicach – tani wynajem samochodów

Jeśli zdecydują się Państwo na podróż pociągiem do jednego z miast w Polsce, warto pomyśleć również o wypożyczeniu auta. Dzięki temu można zyskać mobilność, a co za tym idzie, zaoszczędzić czas. Jedną z firm oferujących tani wynajem samochodów jest Carfree. Oddziały wypożyczalni znajdują się na terenie całej Polski. Dlatego też z każdego miejsca można uzyskać łatwy dostęp do samochodów dostępnych w ofercie. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższa siedziba. Baza modeli samochodów jest różnorodna. Segment A i B to najtańsze modele, które gwarantują koszt nieprzekraczający 100 zł za każdy rozpoczęty dzień. W ramach tej oferty można wypożyczyć następujące modele: Fiat Panda, Skoda Fabia czy też Hyundai i20. Oprócz tych samochodów w bazie można również znaleźć samochody z automatyczną skrzynią biegów, nadwoziem typu kombi czy też SUV-y łączące cechy aut miejskich i terenowych. Jeśli posiadają Państwo polskie obywatelstwo, firma nie będzie wymagać wpłacania kaucji. Dodatkowo przy wynajmie krótkoterminowym nie obowiązuje żaden limit kilometrów. Dlatego też bez problemu można udać się również do miast znajdujących się w pobliżu Mysłowic. Ponadto przy rezerwacji powyżej 4 dni Carfree zwalnia z kosztów za podstawienie oraz odbiór samochodu.

Do zalet oferty Carfree można również bez wątpienia zaliczyć możliwość rezerwacji samochodu przez internet. W tym celu należy na stronie firmy podać miejsce oraz termin odbioru i podstawienia auta, a następnie wybrać model samochodu odpowiadający wymaganiom. Kolejnym krokiem jest zaznaczenie formy płatności. Carfree umożliwia opłacenie rezerwacji przez internet, przelewem tradycyjnym lub kartą przy odbiorze. W tym miejscu należy wskazać również dodatkowe rozwiązania takie jak: drugi kierowca, wyjazd poza granicę Polski czy nawigacja GPS. Na końcu należy uzupełnić formularz rejestracyjny lub po prostu zalogować się na aktywne już konto. Warto również zwrócić uwagę na warunki, jakie musi spełniać klient. Niezbędne jest ukończenie 21 roku życia oraz posiadanie prawa jazdy od co najmniej roku. Podczas odbioru rezerwacji należy przygotować do okazania prawo jazdy oraz dokument potwierdzający tożsamość. W ten sposób pracownik może zweryfikować informacje udostępnione w formularzu online. Na koniec należy zaznaczyć, że powyższe kryteria dotyczą również drugiego kierowcy, jeśli zdecydują się Państwo na jego dodanie w trakcie rejestracji.

Wynajem samochodu w Mysłowicach – przewodnik po mieście Mysłowice

Mysłowice są położone w województwie śląskim. Na początku warto zaznaczyć, że jest to miasto znajdujące się w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. W jego sąsiedztwie znajdują się między innymi: Katowice oddalone o 14 km, Sosnowiec 11 km, Jaworzno 9,2 km, Chrzanów 22 km oraz Tychy 18 km. Dlatego brak siedziby firmy Carfree w Mysłowicach nie jest problemem, ponieważ można skorzystać z usług wypożyczalni w jednym z miast w pobliżu. Dzięki temu można zwiedzić kilka miejscowości, jednocześnie zapewniając sobie mobilność. Jednak co zobaczyć w Mysłowicach? To właśnie w tym mieście przy ulicy Stadionowej znajduje się największe Muzeum Pożarnictwa w Polsce. Dzięki wystawom stałym można dowiedzieć się, jak wyglądały sztandary jednostek na przestrzeni lat. Przykładem może być pochodzący z 1929 roku sztandar OSP w Katowicach-Ligocie. Dodatkowo wśród eksponatów znajdują się hełmy, mundury galowe oraz bojowe pochodzące z polskich oraz zagranicznych jednostek. Dzięki wystawom można zobaczyć również pojazdy pożarnicze, motopompy, sikawki ręczne i powozowe.

Na terenie Centralnego Muzeum Pożarnictwa zostało zlokalizowane również Muzeum Miasta Mysłowice. Zgromadzone eksponaty opowiadają o historii miasta, rozwoju sztuki, a także tradycjach i zwyczajach mieszkańców. Są one przedstawione za pomocą reprodukcji zdjęć, zabytków archeologicznych, a także zbiorów etnograficznych. Warto również poświęcić czas na zwiedzenie Muzeum Misyjnego im. Kardynała Augusta Hlonda, które znajduje się przy ulicy Ziętka 25. Opowiada ono za pośrednictwem eksponatów pochodzących z Afryki, Ameryki Południowej i Oceanii o życiu ludzi w kulturze odmiennej od naszej. Wśród nich warto zwrócić uwagę na maski rytualno-obrzędowe z Kamerunu, naczynia z sizalu, kamienia mydlanego, zbiory z Papui Nowej Gwinei pokazujące kulturę Sepiku, a także tradycyjne stroje różnych plemion. Warto również udać się w miejsce, gdzie niegdyś stała Wieża Bismarcka, z której można było zobaczyć nawet Tatry! Aktualnie znajduje się tam pamiątkowa tablica. Ponadto na jednej z zabytkowych kamienic przy ulicy Jana Matejki 2 została umieszczona kopia obrazu Matki Bożej Mysłowickiej. Fresk został wykonany na jednej ze ścian bocznych. Budynek pochodzi z 1860 roku. Oryginał obrazu można znaleźć w ołtarzu głównym Kościoła Mariackiego, który stoi naprzeciwko kamienicy. Jednak szkoda byłoby nie odwiedzić również miast znajdujących się w sąsiedztwie Mysłowic. Dlatego też warto pomyśleć o wypożyczeniu samochodu. W razie pytań dotyczących oferty Carfree można skontaktować się z pracownikami firmy za pośrednictwem całodobowej infolinii.