Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Olsztynie

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów Olsztyn – lotnisko Szymany

Olsztyn to stolica województwa warmińsko-mazurskiego. Jest położony 169 km od Gdańska oraz 212 km od Warszawy. Jeżeli do dyspozycji będą mieli Państwo samochód, bez problemu można połączyć wizytę w Olsztynie z odwiedzeniem również innych miast. Dodatkowo mobilność przyda się również podczas podróży z lotniska Szymany do centrum. Przemieszczanie się komunikacją miejską jest w tym przypadku utrudnione, ponieważ nie da się uniknąć przesiadek. W efekcie pokonanie trasy zajmuje od 1 godziny 15 minut nawet do 3 godzin! Różnice w czasie podróży wynikają z konieczności oczekiwania na pociąg. Odległość między lotniskiem a centrum Olsztyna liczy około 60 km, co bez wątpienia może stanowić niemałe wyzwanie. Jednak kiedy zdecydują się Państwo na wypożyczenie samochodu, problem zniknie.

Aby wynająć samochód w Olsztynie, wystarczy posiadać ważne prawo jazdy nabyte co najmniej rok wcześniej oraz ukończone 21 lat. Podczas odbioru samochodu należy również pamiętać o posiadaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość, czyli na przykład dowodu osobistego lub paszportu. Wszystkie formalności związane z wynajęciem pojazdu można załatwić przez internet. Carfree posiada swoją siedzibę na lotnisku Szymany. Dlatego też podstawienie samochodu po przylocie nie będzie żadnym problem. Jeżeli zdecydują się Państwo na rezerwację przez co najmniej 3 doby, wówczas opłata za podstawienie i odbiór samochodu z lotniska nie zostanie pobrana. Dodatkowo Carfree nie nalicza dodatkowej kaucji. Warto również pamiętać, że w przypadku wynajmu krótkoterminowego nie obowiązuje limit kilometrów!

Co musisz wiedzieć o Lotnisku Szymany w Olsztynie

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, czyli Lotnisko w miejscowości Szymany, położony jest ponad 10 km od centrum Szczytna. Jednak jak zostało wspomniane, od Olsztyna dzieli je około 60 km. Port ten funkcjonuje od 1996 roku z przerwą w latach 2003-2016. W tym czasie odbywała się rozbudowa, wskutek której może obsłużyć więcej pasażerów. W 2018 roku z lotniska skorzystało 121300 osób. Obsługuje ono cztery linie lotnicze, takie jak: LOT, Ryanair, Bulgarian Air Charter oraz Wizz Air. Kierunki lotów to: Lwów, Kraków, Londyn, Kolonia, Burgas, Dortmund oraz Brema. Terminal znajdujący się na Lotnisku Szymany jest w pełni klimatyzowany. Przyjmuje pasażerów podróżujących lotami krajowymi, międzynarodowymi oraz czarterowymi. Podczas oczekiwania na samolot można korzystać z przeszklonych tarasów widokowych oraz obserwować, co dzieje się na płycie.

Dla tych, którzy zapomnieli podczas pakowania bagażu o niezbędnych przedmiotach lub uwielbiają zakupy, do dyspozycji zostały oddane również sklepy. Wśród nich znajduje się Relay, 1 minute oraz Aelia Duty Free. Każdy z nich gwarantuje szybką obsługę. Jednak tylko Relay oraz Aelia Duty Free znajdują się w strefie wolnocłowej. W tych miejscach można zaopatrzyć się między innymi w książki, artykuły tytoniowe, alkohol, jedzenie, napoje, a także ekskluzywne produkty. Osoby, które chciałyby przed odlotem coś zjeść, również mają taką możliwość. Flying Bistro to miejsce, w którym znajduje się wachlarz przekąsek oraz napojów. Z kolei 1 minute oferuje również menu fast foodowe.

Wynajem samochodu w Olsztynie – przewodnik po mieście Olsztyn.

Jeżeli dotrzemy już do Olsztyna z Lotniska Szymany, warto wiedzieć, co warto zobaczyć i jak zaplanować zwiedzanie, aby nie tracić za dużo czasu na przemieszczanie się. Bez wątpienia Warmia i Mazury zachwycają turystów przede wszystkim przyrodą. Jednak zacznijmy od architektury oraz muzeów. Po pierwsze na liście miejsc do zobaczenia powinien znaleźć się Zamek Kapituły Warmińskiej, w którym można podziwiać zbiory muzealne sztuki, rzemiosła i wiele innych. Ponadto na jednej ze ścian została umieszczona tablica astronomiczna wykonana przez samego Mikołaja Kopernika. XIV-wieczny zamek gotycki z pewnością złapie za serca również miłośników architektury. Warto również odwiedzić planetarium, w którym można dowiedzieć się więcej na temat układu gwiazd. Dodatkowo warte uwagi jest również Obserwatorium Astronomiczne zachęcające nie tylko do zwiedzania, ale również udziału w nocnych pokazach. Jeśli chodzi o architekturę, wiele osób poleca również odwiedzenie Bazyliki pw. św. Jakuba. Możemy w niej podziwiać tryptyk ołtarzowy, średniowieczne obrazy oraz wiele zabytków pochodzących z różnych epok.

Polecamy również spacer uliczkami Starego Miasta. Wysoka Brama, przez którą należy przejść wprowadza niepowtarzalny klimat. Następnie można podziwiać Stary Ratusz, kolorowe kamienice czy też Targ Rybny. Bez wątpienia warto udać się do Parku Centralnego, na spacer brzegami jeziora Długiego oraz jeziora Ukiel. Można również skorzystać z wypożyczalni rowerków wodnych i łódek. Aby zapewnić sobie swobodne przemieszczanie się pomiędzy punktami w planie podróży, bez wątpienia warto skorzystać z wypożyczalni samochodów. Mobilność gwarantuje również oszczędność czasu, a tym samym więcej zwiedzania.