Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Opolu

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Opolu – tani wynajem samochodów

Wypożyczalnie samochodów zyskują coraz większe powodzenie wśród Polaków. Korzystają z nich zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Wśród sytuacji, w których warto wynająć auto, można wymienić przede wszystkim podróż do innego miasta w celach turystycznych lub służbowych. Dzięki temu można dojechać na miejsce pociągiem, a następnie poruszać się po danej miejscowości niezależnie od rozkładów jazdy komunikacji miejskiej. Jedną z wypożyczalni, która prowadzi swoją działalność na terenie Opola, jest Carfree. Jej siedziba znajduje się na Dworcu PKP. Dlatego też nie powinni mieć Państwo problemów ze znalezieniem miejsca odbioru samochodu. Jednak zanim to nastąpi, należy dokonać odpowiedniej rezerwacji. Bez problemu można to zrobić na stronie internetowej Carfree, nie wychodząc nawet z domu. Wystarczy wybrać odpowiednią lokalizację oraz termin rezerwacji, a następnie określić model interesującego Państwa samochodu. W tym miejscu warto się zatrzymać i podkreślić różnorodność dostępnej bazy. Można w niej znaleźć auta z różnych segmentów, co sprawia, że każdy znajdzie coś w zasięgu swojego budżetu. Wśród nich będą zarówno samochody miejskie, jak i sportowe czy busy osobowe.

Po wybraniu odpowiedniego samochodu należy przejść do wyboru dodatkowych opcji oraz metody płatności. Wśród rozwiązań, które można dokupić podczas rezerwacji, są między innymi: nawigacja GPS, fotelik dla dziecka (9-36 kg), ubezpieczenie podstawowe za uszkodzenia zewnętrzne, opłaty za wyjazd poza granicę Polski oraz dodatkowego kierowcę. Bez wątpienia niektóre z tych rozwiązań mogą się przydać w podróży, dlatego należy dobrze przemyśleć tę decyzję. Z kolei dostępne metody płatności to: płatność online, przelew tradycyjny lub karta płatnicza, kredytowa przy odbiorze rezerwacji. Warto zaznaczyć, że wypożyczalnia Carfree nie wymaga od swoich klientów wpłacania dodatkowych kaucji. Dodatkowo nie ma żadnego limitu kilometrów. Dlatego też nie ma żadnych przeszkód, aby wybrać się do sąsiednich miast.

Jakie warunki należy spełniać, aby móc wypożyczyć samochód? Podstawową zasadą jest posiadanie co najmniej 21 lat oraz uprawnienia do prowadzenia pojazdu od minimum roku. Ponadto należy pamiętać również o posiadaniu dodatkowego dokumentu potwierdzającego tożsamość, na przykład dowód osobisty. Podczas odbioru samochodu należy podpisać umowę.

Wynajem samochodu w Opolu – przewodnik po mieście Opole

Opole to stolica województwa opolskiego, która nabyła prawa miejskie w XIII wieku. Bez wątpienia jest to miasto oferujące turystom szeroki wachlarz możliwości. Wśród nich znajdują się zarówno muzea, jak i zabytki architektoniczne czy też kulturalna strona miasta. Nie można zapominać, że to właśnie w tym miejscu od 1963 roku odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Jak w przypadku większości miast, na początku warto udać się na spacer malowniczymi uliczkami Rynku. Niektóre kamienice zostały odnowione w pierwotnym stylu, przez co miejsce to zyskuje niepowtarzalny klimat. Następnie warto udać się do Wieży Piastowskiej, która jest pozostałością po Zamku Piastowskim. Podczas wycieczki prowadzona jest multimedialna prezentacja, która umożliwia przeniesienie się do czasów, kiedy w wieży zamiast punktu widokowego znajdowały się lochy. W Opolu znajduje się również Most Groszowy nazywany również mostem miłości ze względu na zawieszane na nim kłódki przez zakochanych. Bez wątpienia warto poświęcić czas na odwiedzenie Amfiteatru Tysiąclecia, w którym odbywa się między innymi Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej, liczne koncerty, wystawy i inne wydarzenia kulturalne. Przy tej okazji należy również wspomnieć o Alei Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki oraz Muzeum Polskiej Piosenki. To niepowtarzalne miejsca, które powinny obowiązkowo znaleźć się na liście miejsc do zobaczenia w Opolu.

Bez wątpienia warto również udać się na Wzgórze Uniwersyteckie, gdzie można zobaczyć odlane z brązu pomniki najznamienitszych postaci w historii polskiej muzyki. Mowa tu o Agnieszce Osieckiej, Wojciechu Młynarskim, Jeremim Przyborze, Jerzym Wasowskim, Marku Grechucie oraz Czesławie Niemenie. Warto udać się również na Plac Daszyńskiego, gdzie można podziwiać jedyną w swoim rodzaju, zabytkową fontannę Ceres. Jest to połączenie takich bohaterów mitologii rzymskiej jak: Neptun, Prozepina, Herkules. Bez wątpienia warto zobaczyć również kilka kościołów, które są pięknymi zabytkami architektonicznymi i nie tylko. Wśród nich można wymienić między innymi: Katedra św. Krzyża ze spiżowymi drzwiami, historią związaną z fragmentem krzyża, na którym umarł Jezus, Kościół oo. Franciszkanów, w którego podziemiach zostali pochowani książęta i księżne opolskie. Warto również pamiętać o możliwości odwiedzenia nie tak dalekiego Wrocławia. W takiej sytuacji bez wątpienia przyda się wypożyczony samochód.