Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów we Poznaniu

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów Poznań (lotnisko Ławica)

Poznań to piąte największe miasto pod względem liczby ludności położone w województwie wielkopolskim. Jest to ośrodek handlu, przemysłu, logistyki oraz turystyki, a na jego terenie znajduje się międzynarodowy port lotniczy oddalony od centrum o 7 km. Na teren lotniska można się dostać taksówką lub komunikacją publiczną. Jednak wiąże się to z koniecznością dostosowania podróży do rozkładu jazdy albo większymi kosztami związanymi z przejazdem taksówką. Dlatego też dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z wypożyczalni samochodów. Dzięki temu bez problemu dostaną się Państwo do centrum miasta oraz każdej innej lokalizacji. Jedną z firm oferujących swoje usługi na terenie lotniska jest Carfree. Jej biuro znajduje się w terminalu odlotów. Bez wątpienia to atrakcyjna oferta, która umożliwia wybór spośród szerokiej gamy modeli. Można w niej znaleźć samochody z różnych sektorów od miejskich przez sportowe po busy dostawcze lub osobowe.

Z pewnością każdy znajdzie tutaj auto dopasowane do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych. Ponadto przy rezerwacji na minimum trzy doby zostaną Państwo zwolnieni z opłaty za podstawienie oraz odbiór pojazdu. Carfree nie wymaga również wniesienia dodatkowej kaucji. Jedną z zalet może być także brak limitu kilometrów w przypadku wynajmu krótkoterminowego. Aby zarezerwować samochód, wystarczy przejść na stronę internetową firmy. Natomiast w przypadku wątpliwości do dyspozycji klientów pozostaje całodobowa infolinia. Oferta firmy Carfree jest dostępna dla osób od 21 roku życia posiadających prawo jazdy od co najmniej roku.

Co musisz wiedzieć o Lotnisku Ławica w Poznaniu

Lotnisko Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego zostało otwarte już w roku 1913. Jest to 7 polski port lotniczy pod względem liczby operacji oraz obsłużonych pasażerów. Według statystyk w 2018 roku ruch pasażerski wynosił 2 476 304 podczas 31 311 zrealizowanych operacji. W tym roku zapowiada się wzrost. Wśród przewoźników realizujących loty na lotnisku Poznań-Ławica znajdują się Lufthansa, LOT, Ryanair, SAS Scandinavian Airlines oraz Wizzair. Pasażerowie decydujący się na skorzystanie z usług portu lotniczego mogą udać się aż w 36 kierunkach do 16 krajów. Są to: Ukraina, Niemcy, Grecja, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, Izrael, Hiszpania, Dania, Holandia, Malt, Włochy, Chorwacja, Węgry, Francja oraz Gruzja. Na lotnisku znajdują się dwa terminale. Jeden z nich obsługuje przyloty, a drugi odloty.

Dodatkowo pasażerowie czekający na swój lot mogą skorzystać z usług gastronomicznych, a także udać się na zakupy do jednego ze sklepów prasowych lub spożywczych. Warto również zaznaczyć, że Lotnisko Ławica w Poznaniu gwarantuje pasażerom dostęp do parkingów długoterminowych oraz podzielonych na odloty oraz przyloty. Należy jednak pamiętać, że decydując się na wynajem, samochód będzie czekał w specjalnie wyznaczonym miejscu P4 na mapie obiektu, czyli Rent-a-car. Każdy pasażer podlega również kontroli bezpieczeństwa. W tym przypadku warto pamiętać o odpowiednim spakowaniu bagażu. Płyny mogą być przewożone w plastikowych pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml, które należy dodatkowo włożyć do przezroczystej torebki. Jeżeli nie będą Państwo przygotowani na taką sytuację, specjalne pojemniki można kupić w sklepach znajdujących się na terenie lotniska.

Wynajem samochodu w Poznaniu – przewodnik po mieście Poznań.

Poznań to miasto położone w województwie wielkopolskim, a jednym z jego znaków rozpoznawczych są koziołki. Jest to pierwsza rzecz, którą warto zobaczyć w Poznaniu. Są one umieszczone na ratuszu znajdującym się na Starym Rynku. W samo południe drzwiczki do wieży, gdzie zawieszony został zegar, otwierają się, a koziołki stykają się ze sobą rogami. Warto również zapoznać się z legendą mówiącą o tym, dlaczego akurat te zwierzęta znalazły się na wieży ratusza. Kolejnym punktem na liście miejsc, które warto odwiedzić, powinien być Ostrów Tumski, znajdująca się na nim katedra oraz podziemia. Bez wątpienia jednym z miejsc do zobaczenia jest Stary Browar z końca XIX wieku. Aktualnie znajduje się w nim galeria handlowa. Tak jak w przypadku każdego miasta w Polsce warto wybrać się również na spacer po Starym Rynku. Można tam zobaczyć wąskie kamienice nazywane Domkami Budniczych, wagę miejską, a także fontanny z figurami Neptuna, Marsa, Apolla oraz Prozerpiny. Dla miłośników architektury oraz sztuki doskonałym miejscem będzie również Zamek Królewski w Poznaniu. Aktualnie na jego terenie znajduje się Muzeum Sztuki Użytkowej, które jest oddziałem Muzeum Narodowego.

Bez wątpienia warto również udać się do głównej siedziby Muzeum Narodowego w Poznaniu, gdzie można zobaczyć między innymi obraz Claude’a Moneta “Plaża w Pourville”. Dla osób lubiących zagadki lub rodzin z dziećmi doskonałym rozwiązaniem może być gra miejska. W tym celu potrzebna jest karta startowa, którą można pobrać z internetu lub otrzymać w punkcie informacji turystycznej. Bez wątpienia to gwarancja dobrej zabawy! Aby ułatwić sobie zwiedzanie oraz znaleźć czas na wszystkie atrakcje, z pewnością warto być mobilnym. Pomoże w tym wynajem samochodu w Carfree.