Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Rudzie Śląskiej

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Rudzie Śląskiej – tani wynajem samochodów

Podróżując po Polsce, wiele osób decyduje się na skorzystanie z innego środka transportu niż własny samochód. Dzięki pociągom można ominąć korki oraz zaoszczędzić trochę czasu. Jednak na miejscu często okazuje się, że komunikacja miejska pozostawia wiele do życzenia, a dostanie się z jednego końca miasta na drugi to niemałe wyzwaniem. W takiej sytuacji warto wcześniej zaplanować, jak miałaby wyglądać podróż, a następnie rozważyć wynajem samochodu. Takie rozwiązanie może się przydać nie tylko turystom, ale również osób, którym popsuło się własne auto lub wybierają się na służbową delegację. Jedną z wypożyczalni działających w okolicy Rudy Śląskiej jest Carfree. W tym przypadku można skorzystać z dwóch rozwiązań, czyli wynajem samochodu w Chorzowie lub Katowicach. Oba miasta dzieli od Rudy Śląskiej 14 km. Korzystając z tego rozwiązania, można zyskać mobilność i niezależność. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z usług Carfree?

Wypożyczalnia Carfree oferuje swoim klientom szeroki wybór samochodów z różnych segmentów. Dzięki temu każdy ma szansę znaleźć ofertę dopasowaną do budżetu. Do bazy zostały wprowadzone zarówno auta miejskie, jak i sportowe czy dostawcze. Przy większej grupie podróżnych świetnym rozwiązaniem może okazać się również wynajem busa osobowego. Ile kosztuje taka usługa? Cena zależy przede wszystkim od modelu samochodu. W przypadku wypożyczenia auta z segmentu A i B na 3 dni opłata nie przekroczy 300 zł. Warto zaznaczyć, że Carfree nie zobowiązuje swoich klientów do wpłacania kaucji. Oznacza to, że należy zapłacić dokładnie taką kwotę, jaka została podana podczas rezerwacji, bez żadnych dodatkowych kosztów. Ponadto podczas wynajmu krótkoterminowego nie obowiązuje żadne limity kilometrów. Dlatego też nie trzeba się martwić dodatkowymi opłatami czy konsekwencjami przejechania 14 kilometrów z siedziby wypożyczalni do Rudy Śląskiej.

Jeżeli chodzi o kwestię opłat za podstawienie i odbiór samochodu, jej wysokość zależy od czasu trwania wynajmu oraz lokalizacji. W przypadku Katowic odbiór rezerwacji na co najmniej 4 dni z Dworca PKP gwarantuje zwolnienie z tych kosztów. Jakie warunki należy spełnić, aby móc skorzystać z tej oferty? Podstawą jest posiadanie co najmniej 21 lat oraz uprawnień do prowadzenia samochodów od minimum roku. Natomiast podczas odbioru pojazdu należy mieć przy sobie prawo jazdy oraz dokument potwierdzający tożsamość.

Wynajem samochodu w Rudzie Śląskiej – przewodnik po mieście Ruda Śląska

Ruda Śląska to miasto położone na Górnym Śląsku w sąsiedztwie Katowic, Chorzowa, Zabrza czy Bytomia. Dzięki temu udając się do tego miejsca, można z łatwością zwiedzić również inne okoliczne miejsca. Jednak co warto zobaczyć w samej Rudzie Śląskiej? Bez wątpienia przebywając na terenach województwa śląskiego, każdy powinien chociaż spojrzeć na to, jak wyglądają kopalnie oraz szyby. W tym przypadku warto wyróżnić dwie zabytkowe wieże nadszybowe. Pierwsza z nich to Szyb Andrzej zlokalizowany przy ulicy Obrońców Westerplatte oraz Odrodzenia. Wyglądem przypomina część zamku, dlatego bez wątpienia zrobi wrażenie zarówno na dorosłych, jak i dzieciach. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na Szyb Mikołaj z 1912 roku. W tym miejscu można zobaczyć również zabytkową maszynę wyciągową, a budynek zachował się w dobrym stanie, co wzmacnia jego atrakcyjność. W Rudzie Śląskiej znajdują się również zabytkowe uliczki, które przypominają o przeszłości miasta. Przykładem może być Osada Robotników Ficinusa przy ulicy Pawła Kubiny. Spacerując, można podziwiać zabytkowe domy zbudowane z piaskowca.

Jeśli mowa o zabytkowych osiedlach robotniczych, bez wątpienia warto również odwiedzić Kaufhaus. Oprócz starych budynków przeznaczonych dawniej dla pracowników Huty Pokój znajduje się w tym miejscu najstarszy Dom Towarowy w Polsce z 1904 roku. Bez wątpienia dla niektórych zaskoczeniem może być fakt, że spełnia on swoją funkcję aż do dziś. Dlatego bez problemu można do niego wejść i przyjrzeć się, jak wygląda ten budynek wewnątrz. Nie ulega wątpliwości, że godnym polecenia miejscem będzie również Muzeum PRL–u znajdujące się przy ulicy Zajęczej 42. Kiedyś w tym miejscu był zlokalizowany folwark rodziny von Ballestrem. Wewnątrz można zobaczyć liczne wystawy dotyczące tego, jak w okresie PRL–u wyglądały mieszkania oraz przedmioty codziennego użytku. Wśród ekspozycji można znaleźć między innymi odtworzony gabinet I Sekretarza PZPR, galerię plakatów. Na zewnątrz zostały zaparkowane również zabytkowe pojazdy: Syrena 105, Trabant 601, WFM Osa. Ponadto można udać się na spacer po Parku pomników, gdzie znajdują się takie eksponaty jak: Popiersie Generała Karola Świerczewskiego, Pomnik Czynu Rewolucyjnego, Poległym na Służbie i Obronie Polski Ludowej. Warto również zobaczyć budynek dawnej restauracji Schindlera z roku 1908 położony na szlaku PTTK “Szlak Krawędziowy GOP”. Aby ułatwić sobie przemieszczanie się z jednego miejsca na drugie, z pewnością warto wynająć samochód. W razie jakichkolwiek wątpliwości Carfree oddaje do dyspozycji klientów całodobową infolinię.