Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Rybniku

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Rybniku – tani wynajem samochodów

Podczas organizacji podróży należy przemyśleć, jakim środkiem transportu dostać się do wybranego miasta. Bez wątpienia wiele osób stawia na pociągi lub autobusy. Jednak na miejscu może okazać się, że niezbędny będzie samochód. W takiej sytuacji warto pomyśleć o wypożyczeniu samochodu. Dzięki temu zapewnią sobie Państwo mobilność, mimo dojazdu do wybranego miasta pociągiem lub autobusem. Wśród wypożyczalni, które działają na terenie Rybnika, można wymienić między innymi Carfree. Jej siedziba znajduje się na Dworcu Głównym PKP. Dzięki temu bez problemu dotrą Państwo do oddziału wypożyczalni, a także dopełnią ostatnich formalności przed odbiorem samochodu. Warto jednak zaznaczyć, że auto można odebrać w dowolnym miejscu. W takiej sytuacji opłata za jego podstawienie zależy od tego, na jaki czas został wynajęty, a także odległości wyznaczonego miejsca od siedziby Carfree. Dlaczego warto skorzystać z usług tej wypożyczalni?

Oferta Carfree wiąże się z szeregiem zalet, wśród których można wymienić zarówno te dotyczące niskich kosztów, jak i dostępność różnych modeli samochodów. Wypożyczalnia nie wymaga od swoich klientów wpłacenia kaucji. Zapłacą Państwo dokładnie taką kwotę, jaka została zapisana w umowie. Gwarantuje to również braku limitu kilometrów. Decydując się na wynajem krótkoterminowy, nie obowiązują żadne ograniczenia pod względem przejechanej trasy za wyjątkiem wyjazdów poza granice Polski. Przeglądając ofertę Carfree, można zauważyć, że znajdują się w niej samochody z niemal wszystkich segmentów. Dlatego niezależnie od budżetu każdy wybierze coś dla siebie. Dodatkowo istnieje również możliwość wprowadzenia drugiego kierowcy. Skorzystanie z tego rozwiązania kosztuje 10 zł za każdą dobę.

Każda osoba prowadząca pojazd z wypożyczalni Carfree musi spełniać kilka warunków. Oferta jest przeznaczona dla kierowców, którzy posiadają uprawnienia od co najmniej roku. Ponadto istnieją również ograniczenia wieku. Aby wypożyczyć samochód, trzeba mieć ukończone co najmniej 21 lat. Dodatkowo należy przygotować nie tylko ważne prawo jazdy, ale również dokument potwierdzający tożsamość. Jak wynająć auto w Carfree? Cały proces przebiega przez internet. Nie trzeba martwić się wizytami w oddziale. Wystarczy wykonać kilka kroków i gotowe! Natomiast w razie problemów można liczyć na pomoc konsultantów dostępnych pod numerem całodobowej infolinii.

Wynajem samochodu w Rybniku – przewodnik po mieście Rybnik

Rybnik to miasto zlokalizowane na terenie województwa śląskiego. Sąsiaduje z takimi miejscowościami jak: Radlin, Rydułtowy, Żory czy też Wodzisław Śląski. Co można robić w Rybniku? Każdą podróż warto rozpocząć od serca miasta, czyli rynku. Znajduje się na nim piękny budynek Ratusza wykonany w stylu klasycznym. Został on postawiony w 1822 roku. Bez wątpienia warto udać się w to miejsce również wieczorem lub nocą, aby zobaczyć pięknie oświetloną wieżę z zegarem. Dla miłośników architektury miłym zaskoczeniem może być również Gmach Starostwa Powiatowego z XIX wieku. Budynek jest otoczony przez Park Starociński oraz prezentuje styl charakterystyczny dla renesansu. Pozostając przy architekturze, warto również zwrócić uwagę na budowle sakralne. Pierwsza z nich to neogotycka Bazylika Mniejsza św. Antoniego Padewskiego. Jest to najwyższy kościół na Górnym Śląsku. Następnie nie można zapomnieć o odwiedzeniu choć jednego z dwóch drewnianych kościołów. Jeden znajduje się w Rybniku-Wielopole - Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Matki Boskiej Różańcowej oraz drugi w Rybnik-Ligota Ligocka Kuźnia - Kościół św. Wawrzyńca.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych zabytków, jakie znajdują się w Rybniku, jest Kopalnia Ignacy. Wchodząc na jej teren, można zobaczyć między innymi dwie zabytkowe maszyny wyciągowe “Głowacki” oraz “Kościuszko”. Obie pochodzą z I połowy XX wieku. Dodatkowo turyści mają możliwość wyjścia na dawną wieżę ciśnień, która aktualnie została zaadaptowana na punkt widokowy. Bez wątpienia widok zapiera dech w piersiach. Kolejnym punktem, który powinien znaleźć się na liście miejsc do zobaczenia w Rybniku, jest średniowieczny Zamek. Powstał na przełomie XII i XIII wieku. Trudno określić jego funkcję. Jednak według badań archeologicznych mógł służyć jako część linii obronnej Piastów. Jednak wraz z upływem lat zmieniał się między innymi w: klasztor norbertanek, dom dla inwalidów wojennych, siedzibę Sądu Grodzkiego, a aktualnie Sądu Rejonowego. Dużym zaskoczeniem dla turystów może być również architektura Zespołu szpitalnego im. Juliusza Rogera. Połączenie stylu neoromańskiego oraz neogotyckiego sprawia, że jest to jeden z najbardziej wyróżniających się budynków w Rybniku. Podczas planowania podróży warto pomyśleć również o odwiedzeniu sąsiednich miejscowości tych mniejszych oraz większych. Aby sobie to ułatwić, warto skorzystać z wypożyczalni Carfree w Rybniku.