Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Sosnowcu

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Sosnowcu – tani wynajem samochodów

Sosnowiec to miasto w województwie śląskim, o którym z pewnością każdy słyszał choć raz w życiu. Dla wielu osób jest obiektem żartów. Jednak tak naprawdę kryje się za nim historia, ciekawe zabytki oraz inne atrakcje turystyczne. Bez wątpienia warto przyjechać do tego miasta i przekonać się na własnej skórze, jak to wygląda naprawdę. Aby ułatwić sobie przemieszczanie się po Sosnowcu, warto mieć samochód. Dzięki temu będą Państwo całkowicie niezależni od komunikacji miejskiej, a to nierzadko wiąże się również z dodatkową oszczędnością czasu. Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które na miejsce przyjechały pociągiem lub autobusem, jest skorzystanie z usług wypożyczalni aut. Biuro jednej z nich znajduje się na dworcu PKP - mowa tu o Carfree. Dlatego też jeżeli zdecydują się Państwo na rezerwację samochodu na co najmniej 4 dni z odbiorem w tej lokalizacji, wówczas wypożyczalnia nie pobierze żadnych dodatkowych opłat.

Istnieje możliwość odebrania samochodu pod dowolnym adresem. Jednak w takiej sytuacji należy liczyć się z dodatkowymi opłatami, których wysokość zależy między innymi od odległości miejsca odbioru od biura wypożyczalni. Warto również podkreślić, że Carfree nie wymaga od swoich klientów uiszczenia kaucji, a szczegółowe warunki umowy są przedstawione w przejrzysty sposób. Kolejną zaletą jest także brak limitu kilometrów w przypadku wynajmu krótkoterminowego. Jednak należy pamiętać, że każdy wyjazd poza granicę Polski powinien zostać zgłoszony! W ofercie wypożyczalni znajdują się samochody z różnych segmentów. Wśród nich znajdziemy standardowe osobówki, busy, a także sportowe auta. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na to, aby auto było dopasowane do trasy oraz tego, co mają Państwo w planach.

Jak zarezerwować samochód w wypożyczalni Carfree? To nic trudnego! Wystarczy przejść na stronę internetową, a następnie wprowadzić termin rezerwacji oraz lokalizację. Następnie wyświetli się dostępna oferta. Po wybraniu auta pozostaje jeszcze określenie sposobu płatności oraz udzielenie niezbędnych informacji. Należy również pamiętać, że osoby rezerwujące samochód muszą mieć ukończone minimum 21 lat. Ponadto niezbędne jest posiadanie od co najmniej roku ważnego prawa jazdy. Carfree wymaga również przedstawienia drugiego dokumentu, który umożliwi potwierdzenie tożsamości. Może to być dowód osobisty lub paszport.

Wynajem samochodu w Sosnowcu – przewodnik po mieście Sosnowiec

Wbrew pozorom Sosnowiec ma do zaoferowania turystom wiele atrakcyjnych miejsc. Jednak niektóre z nich dzieli większa odległość, którą najszybciej można pokonać samochodem. Dlatego też bez wątpienia warto zadbać o swoją mobilność. Co warto zobaczyć w Sosnowcu? Listę otwiera Zamek Sielecki z 1824 roku. Można znaleźć informacje o zakończeniu budowy już w 1620 roku. Jednak pałac spłonął, a jego aktualny wygląd osiągnięto w XIX wieku. Z pewnością budynek zachwyca pod względem architektonicznym. Z kolei wewnątrz można obejrzeć galerie Sosnowieckiego Centrum Sztuki. Warto również udać się na spacer po Parku Sieleckim, który otacza Zamek Sielecki. Jest to idealne miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób aktywnych sportowo.

Pozostając w temacie natury, warto poświęcić czas na odwiedzenie Egzotarium. W tym ogrodzie botaniczno-zoologicznym można odnaleźć różne gatunki egzotycznych roślin i zwierząt. Bez wątpienia taka okazja nie zdarza się zbyt często. Wśród muzeów, do których warto zajrzeć w Sosnowcu, znajduje się między innymi w Pałacu Schoena przy ulicy Chemicznej 12. Można w nim zobaczyć jedną z największych kolekcji szkła. Dawniej budynek należał do rodziny fabrykanta Ernsta Schoena. Osoby ceniące sobie naturę powinny udać się również do Parku Dietla założonego na początku XX wieku przez Heinricha Dietla. Można w nich znaleźć jeziora, wzgórza oraz nawet stuletnie drzewa. Bez wątpienia warto udać się także na spacer po centrum Sosnowca, gdzie znajduje się wiele oryginalnych kamienic, pomnik Jana Kiepury, Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, Cerkiew Prawosławna p.w. śww. Wiary, Nadziei, Luby i matki ich Zofii.

Warto również dodać, że w Sosnowcu znajduje się jeden z nielicznych budynków wykonanych w stylu zakopiańskim, który nie znajduje się na Podhalu. Mieści się w nim aktualnie Sosnowiecki Dom Ludowy. Bez wątpienia to jeden z najbardziej wyróżniających się obiektów w Sosnowcu. Zdecydowanie odstaje od reszty zabudowań. Dla osób, które kochają historię, punktem obowiązkowym na liście miejsc do zobaczenia będzie Trójkąt Trzech Cesarzy. Jest to obelisk postawiony w miejscu, gdzie w latach 1846-1915 spotykały się granice Prusów, Austrii oraz Rosji. Nie ulega wątpliwości, że warto odwiedzić wszystkie wyżej wymienione atrakcje turystyczne. Jednak część z nich jest od siebie oddalona. Dlatego też warto wypożyczyć samochód na czas podróży. Dzięki temu można odwiedzić również miejsca znajdujące się w okolicach Sosnowca.