Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Szczecinie

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów Szczecin – Lotnisko Goleniów.

Szczecin to miasto położone w województwie zachodniopomorskim. Nie ma jednak dostępu do Morza Bałtyckiego. Dzieli je około 100 km. Jednak można znaleźć tam port morski oraz stocznie. Natomiast 33 km od centrum Szczecina w pobliżu drogi ekspresowej zlokalizowane jest Lotnisko Goleniów. Bez wątpienia najszybszym sposobem na pokonanie tej trasy może być wynajęcie samochodu. Umożliwi to Państwu skorzystanie z drogi ekspresowej, a co za tym idzie zaoszczędzenie dodatkowego czasu. Jedną z wypożyczalni, która ma swoje biuro na terenie lotniska, jest Carfree. Oddział można znaleźć na hali przylotów. Jednak aby skorzystać z tej oferty, nie trzeba umawiać się na osobiste spotkanie z konsultantem. Wystarczy przejść na stronę internetową, gdzie znajduje się baza z różnymi modelami samochodów. Można w niej znaleźć pojazdy z różnych segmentów. Dlatego też z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Po wybraniu odpowiedniego miejsca odbioru, terminu rezerwacji i samochodu zostaniemy poproszeni o podanie kilku dodatkowych informacji oraz opłacenie wynajmu. Jednak warto zaznaczyć, że zapłacić można również przy odbiorze samochodu. Firma Carfree nie nakłada na swoich klientów żadnych limitów kilometrów ani obowiązku wpłacenia kaucji. Warto również dodać, że w przypadku rezerwacji na co najmniej 3 doby klient nie ponosi dodatkowych kosztów za podstawienie oraz odbiór samochodu z lotniska. Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby wynajem był możliwy? Każdy klient powinien mieć co najmniej 21 lat oraz uprawnienia do kierowania samochodem od co najmniej roku.

Co musisz wiedzieć o Lotnisku Goleniów w Szczecinie

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ “Solidarność” znajduje się w pobliżu drogi ekspresowej s6 na trasie Goleniów - Gdynia. Aktualnie znajduje się w nim terminal o powierzchni 2,6 tys. m2. Został podzielony na dwie sale. Jedna z nich obejmuje ruch pasażerów Schengen, z kolei drugi non-Schengen. Ponadto lotnisko może obsługiwać nawet 6 samolotów w tym samym czasie. Do dyspozycji rodzin z dziećmi pozostają między innymi kącik zabaw, który uatrakcyjni czas oczekiwania na samolot najmłodszym pasażerom. Ponadto mamy mogą skorzystać z pokoju rodzinnego. Gwarantuje on możliwość przewinięcia lub nakarmienia dziecka w komfortowych warunkach. Znajduje się w holu głównym sali odlotowej Schengen i non-Schengen, a także sali przylotów. Po przejściu przez odprawę oraz kontrolę bezpieczeństwa można również skorzystać z tarasów widokowych, przez które doskonale widać to, co dzieje się na płycie.

Dla osób, które wolą spędzać czas na zakupach lub zapomniały czegoś ważnego z domu, mają szansę kupić najważniejsze artykułu w sklepach dostępnych na lotnisku. Wśród nich znajdują się 1 minute w hali głównej, Aelia Duty Free, Aelia Duty Free Cosmetics, Discover, Relay w hali głównej, strefie Schengen oraz Non-Schengen. Dodatkowo w trakcie oczekiwania na samolot można skorzystać z oferty gastronomicznej: Bread&Co., Business Shark, So!Coffee oraz Voyage Cafe w hali głównej oraz strefie Non-Schengen. Port Lotniczy Goleniów w Szczecinie realizuje loty w następujących kierunkach: Bergen, Dublin, Kopenhaga, Kraków, Liverpool, Londyn, Oslo, Stavanger oraz Warszawa.

Wynajem samochodu w Szczecinie – przewodnik po mieście Szczecin.

Jak zostało wspomniane, lotnisko Goleniów jest oddalone od Szczecina o około 33 km. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie wynajem samochodu, który umożliwi również swobodną podróż po kolejnych punktach na mapie miasta. Bez wątpienia warto wśród nich uwzględnić Zamek Książąt Pomorskich. Za murami budynku kryją się lata historii. Dla zwiedzających są dostępne zarówno zamkowe dziedzińce, jak i galerie wystawowe. Bez wątpienia jednym z miejsc, które warto polecić miłośnikom architektury oraz sztuki, jest Filharmonia Szczecińska. Jeżeli ktoś chce zobaczyć tylko wnętrze, bez udziału w koncercie, warto podkreślić, że to jak najbardziej możliwe. Warto również udać się do Bazyliki archikatedralnej św. Jakuba. To drugi najwyższy budynek w Szczecinie, a co za tym idzie, zwiedzający mają możliwość obejrzenia panoramy miasta. Bez wątpienia fani kinematografii powinni odwiedzić Kino Pionier, które zostało założone w 1907 roku. Oznacza to, że jest najstarszym kinem na świecie! Warto również udać się na tarasy widokowe na Wałach Chrobrego. Oprócz pięknych widoków można także podziwiać budynek Akademii Morskiej czy też Oddział Morski Muzeum Narodowego, które znajdują się na wałach.

Nie można zapomnieć o spacerze po Starym Nowym Mieście, na którym znajduje się Ratusz Staromiejski. Jednak odwiedzenie tego miejsca nie zajmie zbyt dużo czasu, ponieważ nie jest to klasyczna starówka. Jeżeli chodzi o doznania smakowe, bez wątpienia warto spróbować pasztecików szczecińskich, które są symbolem tego miasta.