Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Toruniu

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Toruń – tani wynajem samochodów

Wypożyczyczenie samochodu to doskonałe rozwiązanie zarówno dla turystów, jak i mieszkańców danej miejscowości. Będzie ratunkiem w przypadku nagłej usterki, a podczas podróży często od mobilności zależy to, ile miejsc uda się odwiedzić. Wybierając wypożyczalnie, warto zwracać uwagę na koszt oraz dostępność różnych modeli samochodów. Jedną z firm, która oferuje szeroki wachlarz możliwości, jest działający również w Toruniu Carfree. Biuro wypożyczalni znajduje się na dworcu PKP. Dzięki temu podróżni bez problemu znajdą siedzibę i odbiorą zarezerwowany samochód. Warto jednak pamiętać, że firma oferuje również możliwość podstawienia samochodu pod dowolny adres. W takiej sytuacji opłaty za zmianę miejsca odbioru i zwrotu zależą od odległości od siedziby oraz terminu.

Jak wyglądają pozostałe koszty wynajmu samochodu w Toruniu? Carfree nie wymaga od swoich klientów wpłacania kaucji. Wyjątkiem są jedynie modele klasy premium. Dodatkowo decydując się na wynajem krótkoterminowy, nie trzeba martwić się limitem kilometrów. Dzięki temu można uniknąć dodatkowych nieplanowanych wydatków za jego przekroczenie. Jedną z zalet oferty Carfree jest również możliwość ustalenia dodatkowego kierowcy, co wiąże się z niewielką opłatą 10 zł na dobę. Ponadto firma oferuje szeroki wachlarz samochodów do wyboru. W bazie można znaleźć zarówno samochody miejskie, jak i terenowe czy busy osobowe. Dzięki temu każdy bez problemu wybierze coś dla siebie. Warto jednak pamiętać, że w przypadku wyjazdu za granicę należy zgłosić taką sytuację pracownikom firmy.

Jak zarezerwować samochód w Carfree? Cały proces odbywa się przez internet. Dzięki temu rezerwację zrobią Państwo w dowolnym miejscu i czasie. Wystarczy przejść na stronę internetową określić odpowiednią lokalizację oraz termin, a następnie wybrać interesujący model samochodu. Kolejnym krokiem jest wybór ewentualnych dodatkowych opcji oraz sposobu płatności. Można zapłacić zarówno przez internet, jak i podczas odbioru samochodu. Na końcu należy zalogować się na swoje konto lub zarejestrować nowe, udzielając kilku niezbędnych informacji. Po zatwierdzeniu rezerwacji nie muszą się Państwo już niczym martwić. Warto pamiętać, że aby skorzystać z oferty trzeba mieć ukończone co najmniej 21 lat i posiadać uprawnienia do prowadzenia samochodu od minimum roku.

Wynajem samochodu w Toruniu – przewodnik po mieście Toruń

Toruń to miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim. Każdego roku do miasta przyjeżdża średnio 2,5 mln turystów w poszukiwaniu zabytków architektury, sztuki, a także odpoczynku. Dla wielu osób Toruń kojarzy się przede wszystkim z Mikołajem Kopernikiem, piernikami toruńskimi oraz Krzyżakami. Jest to pierwsze miasto założone przez niemiecki zakon rycerski na ziemiach polskich, a potwierdzeniem tego mogą być Ruiny Zamku Krzyżackiego zbudowanego w XIII wieku. Jest to jedno z miejsc, które bez wątpienia warto zobaczyć w Toruniu. Budynek znajduje się na obszarze objętym wpisem na Listę UNESCO. Oprócz Zamku Krzyżackiego mieszczą się tam również Stare Miasto oraz Nowe Miasto. To właśnie od tych miejsc warto rozpocząć zwiedzanie.

Wśród zabytków architektonicznych należy wymienić staromiejski Ratusz uznany za jeden z największych ceglanych budynków w Europie. Robi on niebywałe wrażenie zarówno za dnia, jak i w nocy. Dlatego też warto udać się na spacer po rynku Starego Miasta również, gdy robi się ciemno. W tym miejscu można znaleźć Pomnik Mikołaja Kopernika, który jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej znanych mieszkańców Torunia. Warto również odwiedzić kamienicę, która dawniej należała do jego rodziny. Obecnie znajduje się na jego terenie oddział Muzeum Okręgowego, czyli Dom Mikołaja Kopernika. Toruń posiada także własną Krzywą Wieże wzniesioną w XIV wiieku. Wiąże się z nią piękna legenda, według której to jeden z Krzyżaków miał wznieść budowlę w ramach kary za nieposłuszeństwo, czyli miłość do córki kupca. Warto również poświęcić czas na zwiedzenie kilku budynków kościelnych między innymi: gotyckiej Katedry Świętych Janów, Kościoła Wniebowzięcia NMP czy też najpiękniejszy w Toruniu Kościół Świętego Jakuba.

W Toruniu znajdują się również cztery bramy wjazdowe do miasta. Bez wątpienia warto je zobaczyć. Wśród nich można wymienić: Bramę Mostową, Bramę Żeglarską czy też Bramę Klasztorną. Oprócz Zamku Krzyżackiego na terenie miasta znajduje się również Zamek Dybowski zbudowany przez Władysława Jagiełłę. Należy również pamiętać o skosztowaniu Pierników Toruńskich, które są dziedzictwem miasta. Symbolizują tradycję ofiarowywania Królowi własnych wypieków przez mieszkańców Torunia. Aby ułatwić sobie poruszanie się między atrakcjami turystycznymi, warto zainwestować w wypożyczenie samochodu. W razie wątpliwości można skontaktować się z pracownikami Carfree za pośrednictwem całodobowej infolinii.