Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Zabrzu

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Zabrzu – tani wynajem samochodów

Zabrze to miasto położone na terenie województwa śląskiego w pobliżu Bytomia, Gliwic oraz Rudy Śląskiej. Podczas podróży do tej miejscowości warto zainwestować w wypożyczenie samochodu. Dzięki temu można zwiedzić nie tylko Zabrze, ale również inne miasta Górnego Śląska. Jedną z wypożyczalni, która oferuje swoim klientom szeroki wybór samochodów, jest Carfree. Jednak aktualne na terenie Zabrza nie ma siedziby firmy. Kiedy zdecydują się Państwo na podróż pociągiem, warto zatrzymać się na Dworcu PKP w Gliwicach. To właśnie w tym miejscu znajduje się najbliższe biuro wypożyczalni. Miasta dzieli odległość zaledwie 15 km, co nie będzie dużym utrudnieniem, a w zamian można otrzymać niezależność oraz mobilność. W przypadku rezerwacji krótkoterminowej wypożyczalnia Carfree nie nakłada na swoich klientów żadnych limitów kilometrów. Dlatego też przejechanie dodatkowych 15 km nie zwiększy kosztów wynajmu.

Warto również zaznaczyć, że Carfree nie wymaga od swoich klientów wpłacania kaucji. Oznacza to, że wypożyczając samochód, nie trzeba dysponować dodatkowymi pieniędzmi oprócz tych ustalonych na początku. Jak zostało wspomniane, siedziba wypożyczalni znajduje się na Dworcu PKP. Jednak istnieje możliwość ustalenia dowolnej lokalizacji odbioru auta. W takiej sytuacji opłata za podstawienie zależy od terminu rezerwacji oraz odległości od biura. Z kolei decydując się na skorzystanie z wypożyczalni na miejscu, nie poniosą Państwo żadnych dodatkowych kosztów pod warunkiem wynajmu na minimum 4 doby. Wśród zalet oferty Carfree można wymienić duży wybór samochodów. W bazie znajdują się auta niemal z wszystkich segmentów: miejskie, sportowe, dostawcze, a także busy osobowe. Nie ulega wątpliwości, że każdy wybierze z niej coś dla siebie.

Jak zarezerwować samochód w Carfree? Wszelkie formalności można załatwić przez internet bez konieczności wizyt w biurze. Wystarczy przejść na stronę internetową, wybrać termin oraz miejsce odbioru. Następnie należy zdecydować się na jeden z samochodów dostępnych w ofercie. Kolejnym krokiem będzie określenie ewentualnych dodatkowych opcji, a także sposobu płatności. Warto podkreślić, że za rezerwację można zapłacić zarówno online, jak i na miejscu. Na końcu wystarczy zalogować się lub zarejestrować nowe konto klienta oraz udzielić kilku niezbędnych informacji. To wszystko!

Wynajem samochodu w Zabrzu – przewodnik po mieście Zabrze

Jak już zostało wspomniane, Zabrze to jedno z miast, które leży na terenie województwa śląskiego. Mogłoby się wydawać, że nie ma zbyt wiele do zaoferowania turystom. Jednak to błąd! Bez wątpienia może zachwycić zarówno zabytkami architektury, sztuki, jak i naturą. Wiele osób kojarzy Śląsk przede wszystkim z wysoce rozwiniętym górnictwem. Nic więc dziwnego, że jedną z najlepszych atrakcji turystycznych w Zabrzu jest Kopalnia Guido. To jedno z miejsc znajdujące się na Szlaku Zabytków Techniki. Zwiedzający mają dostęp do dwóch poziomów wydobywczych. Pierwsza z nich to 170 m, gdzie można zobaczyć stajnie końskie i dowiedzieć się: dlaczego się tam znalazła i jaką rolę spełniały zwierzęta w codziennym funkcjonowaniu kopalni. Kolejnym punktem jest Kaplica świętej Barbary zbudowana w klimacie industrialnym z elementami charakterystycznymi dla budowli neogotyckich. Kolejny poziom to 320 m. W tym miejscu można zobaczyć maszyny górnicze, a także przejechać się specjalną kolejką elektryczną. Dla zwiedzających dostępne będą również korytarze górniczych wyrobisk. Na tę atrakcję warto przeznaczyć kilka godzin. Nie można również zapomnieć o wcześniejszej rezerwacji online.

Warto również odnaleźć stalowe domy, które powstały na początku XX wieku. Jedynie fundamenty zostały stworzone z klasycznej cegły, z kolei ściany to zespawane elementy stali. Kolejnym punktem do odwiedzenia na mapie Zabrza jest Sztolnia Królowa Luiza. Trasę pokonuje się zarówno pieszo, jak i łodzią. Bez wątpienia będzie to doskonała atrakcja również dla rodzin z dziećmi. Podczas tej wyprawy przechodzi się stopniowo do kolejnych stref odpowiadającym czterem żywiołom. Można poznać tajniki techniki, a także spotkać postacie z opowieści i legend przewodników. Wśród atrakcji w Zabrzu znajdzie się również miejsce dla miłośników przyrody. Mowa tu o Miejskim Ogrodzie Botanicznym o powierzchni około 3 ha. Składa się on z czterech części: leśno-edukacyjnej (m.in. plac szkolno-lekcyjny, pergola, bory świerkowe i sosnowe, las górski i mieszany), systematyczno-użytkowej (rośliny ułożone według rodzin, ogródek kwietny oraz rośliny użytkowe), krajobrazowej (staw, bagno, olszyna, alpinarium) oraz gospodarczo-ogrodniczej (w tym miejscu znajdują się toalety, szklarnie, siedziba dyrekcji). Warto udać się również do jednej z restauracji, w której podawane są tradycyjne śląski obiad: rolada, kluski śląskie i modra kapusta. Warto również przy okazji odwiedzić okoliczne miasta. Będzie to możliwe między innymi dzięki wypożyczeniu samochodu.