Panel Klienta
infolinia Infolinia 24h (+48) 794 123 700

Wypożyczalnia samochodów w Zielonej Górze

Dane kontaktowe

Masz pytania? Skontaktuj się nami!

 • Infolinia 24h

  (+48)794 500 550

 • Obsługa rezerwacji

  rezerwacje@carfree.pl

 • Obsługa Obsługi Klienta

  biuro@carfree.pl

 • Dział księgowości

  ksiegowosc@carfree.pl

Wypożyczalnia samochodów w Zielonej Górze – tani wynajem samochodów

Wynajem samochodu to doskonałe rozwiązanie dla turystów, którzy decydują się na podróż do danego miasta innym środkiem transportu. Bez wątpienia mobilność może ułatwić zwiedzanie, zwłaszcza kiedy ograniczeniem jest czas. Jedną z wypożyczalni, która prowadzi swoją działalność na terenie Zielonej Góry, jest Carfree. Decydując się na wypożyczenie samochodu w tym mieście, można wybrać dowolną lokalizację odbioru. Jednak oddział firmy znajduje się na dworcu PKP. Kiedy wyznaczą Państwo inne miejsce podstawienia samochodu, należy mieć świadomość, że opłata za tę usługę zależy od czasu, na jaki wypożycza się auto, a także odległości od siedziby firmy. Jednak bez względu na lokalizację firma nie nakłada na swoich klientów obowiązku wpłacenia kaucji. Wyjątkiem są jedynie samochody sportowe. Jedną z zalet oferty Carfree jest również brak limitu kilometrów. Dlatego też podróżowanie po okolicznych miejscowości nie niesie ze sobą takich konsekwencji jak wyższy koszt wynajmu.

Aby wypożyczyć samochód w firmie Carfree, należy spełniać kilka podstawowych warunków. Po pierwsze niezbędne jest ukończenie co najmniej 21 roku życia. Dodatkowo wymaga się od klientów posiadania uprawnień do prowadzenia samochodów przynajmniej od roku. Natomiast podczas odbioru samochodu pracownik poprosi Państwa o pokazanie ważnego prawa jazdy z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Może to być dowód osobisty lub paszport. Dużym udogodnieniem dla turystów jest również możliwość rezerwacji samochodu przez internet. Dzięki temu nie ograniczają Państwa godziny otwarcia biura ani nawet miejsce, z którego zostanie wykonana rezerwacja. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków na stronie internetowej. Są to: wybór lokalizacji i terminu, wskazanie samochodu, określenie formy płatności, logowanie lub założenie konta klienta oraz udzielenie kilku informacji na swój temat. Niewątpliwie dużą zaletą będzie również możliwość opłacenia rezerwacji zarówno przez internet, jak i na miejscu podczas odbioru samochodu.

Oferta wypożyczalni w Zielonej Górze jest dostosowana do potrzeb oraz możliwości każdego klienta. W bazie można znaleźć zarówno auta miejskie, sportowe, jak i busy osobowe. Ponadto Carfree gwarantuje możliwość wprowadzenia drugiego kierowcy, który musi spełniać takie same warunki jak osoba dokonująca rezerwacji. Opłata za taką usługę wynosi jedynie 10 zł za dobę.

Wynajem samochodu w Zielonej Górze – przewodnik po mieście Zielona Góra

Zielona Góra to największe miasto znajdujące się w województwie lubuskim. Bez wątpienia jednym z wydarzeń charakterystycznych dla tego miejsca jest winobranie. W tym czasie mieszkańcy oraz turyści mają możliwość uczestnictwa w korowodzie, koncertach, a także występach kabaretów. Jednak warto pamiętać również o innych atrakcjach, które są dostępne również poza sezonem Winobrania. Tak jak w przypadku każdego miasta dużym zainteresowaniem cieszy się rynek. W Zielonej Górze został on wykonany na planie prostokąta, a na środku znajduje się Ratusz. Spacerując wzdłuż uliczek, można podziwiać kamienice wykonane w różnych stylach. Jednak każda z nich charakteryzuje się bogatymi zdobieniami. Bez wątpienia widok jest wart uwagi oraz poświęconego czasu. Przechadzając się uliczkami, można trafić również na Pomnik Winiarki zlokalizowany przy ulicy Sobieskiej. Bez wątpienia to jeden z symboli charakterystycznych dla Zielonej Góry tak samo jak WInobranie.

Kolejnym miejscem, które bez wątpienia warto odwiedzić, jest Palmiarnia. Miejsce to znajduje się w dawnym budynku winiarni, aktualnie przyciągając turystów możliwością zobaczenia ponad 200 gatunków roślin. Po przebudowie w 2008 roku udostępnione zostały również piękne tarasy widokowe. Bez wątpienia to obowiązkowy punkt do odwiedzenia na mapie Zielonej Góry. Ponadto Winne Wzgórze, na którym została ulokowana Palmiarnia, gwarantuje zwiedzającym piękny widok na panoramę miasta. Warto również zwrócić uwagę na Wieżę Łazienną (Głodową) przy ulicy Krawieckiej, które w przeszłości spełniały funkcję obronną wraz z fosą, basztami oraz bramami. Jednak do dziś przetrwał jedynie ich fragment. Dla miłośników architektury godnym polecenia miejscem może być również trójnawowy Kościół Najświętszego Zbawiciela. Dodatkowo warto zajrzeć do Konkatedry św. Jadwigi Śląskiej. Ten budynek sakralny pochodzi z II połowy XIII wieku i zachwyca już od wejścia spiżowi drzwiami. Wewnątrz można znaleźć charakterystyczne elementy dla stylu gotyckiego. Aby dowiedzieć się więcej na temat historii regionu lubuskiego, koniecznie należy się udać do skansenu na terenie Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze-Ochli. Jest to miejsce oddalone od centrum o około 8 km. Atrakcyjnym rozwiązaniem dla najmłodszych turystów będą odwiedziny w Ogrodzie Botanicznym i Mini Zoo, w którym można zobaczyć piękne pawie, a także surykatki. Bez wątpienia warto pomyśleć o wypożyczeniu samochodu, aby zdążyć odwiedzić każde z zaplanowanych miejsc. W razie pytań do Państwa dyspozycji pozostaje całodobowa infolinia.